Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı zaman dilimi 17 Aralık 2017 idi. Yaklaşık bir ay sonra 12 Ocak 2018'de Ethereum 1.400 dolara ulaşmıştı.

Kripto Dönüşü: İki Yıllık Ayı Piyasası

Bundan sonra, tüm kripto pazarında sıkıntılı günler başladı ve tam olarak iki yıl geçti. Ancak, ayı piyasasının ilk başladığı anın ikinci yıl dönümüne yaklaştığımızda, kripto piyasası nihayet toparlanmaya ve bir kez daha yükselişe geçmeye hazır görünüyor.

Kripto Piyasası Ayı Piyasasının İkinci Yılına Girdi

Bitcoin’in meteorik yükselişi ve Ethereum’un ICO yakıtlı rallisi kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin tüm dünyanın radarına konmasına yardımcı oldu. Bir zamanlar nispeten duyulmayan teknolojiler şimdilerde endüstri aksaklıkları ve dolar için olası bir yedek olarak tartışılıyor.

İlk yatırımcılar bir gecede zenginleşti ve bu gürültü, Lamborghiniler ve konaklarını hayal etmeyi ümit eden yatırımcıların bu alana akmasına neden oldu v ebir FOMO oluştu.

Ve aşırı şişirilmiş herhangi bir balon gibi, kripto pazarı patladı ve bundan sonra iki yıllık bir ayı piyasası ortaya çıktı. Bitcoin'in kısa ömürlü bir ayı piyasası rallisi, lider kripto para biriminde bulunan yatırımcılara rahatlama için bir nefes verdi, ancak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılamadı ve daha sonra hala kırılmaya çalıştığı bir düşüş trendine geri döndü.

Bu arada, tüm altcoin piyasası kanamaya ve yara almaya devam etti. Birçok kimse altcoinlerde yaşanan bu duruma açık bir “kıyamet” diyor.

Ethereum Dibe Girebilir, Bitcoin Bir kez Daha Yükselmeye Hazır

Bununla birlikte, gelgitlerin kripto dünyası için dönmeye başladığını göstermeye başlayan uzun vadeli işaretler var ve yakında ayı piyasası sonunda sona erecek ve varlık sınıfı çok iyi bir yükseliş trendine geri dönebilir.

Uzun vadeli grafik analizine odaklanan bir endüstri analisti göre, Ethereum’un daha uzun sürelerdeki MACD histogramı bir “dibe” ulaştıktan sonra pozitif büyüme göstermeye başladı.

Ethereum genellikle tüm altcoin pazarı için önde gelen bir gösterge. Bu durum eğer Ethereum'un dip bir noktası oluşmuşsa diğer altcoinler de dibi görmüştür şeklinde yorumlanıyor.

Kripto son iki yılı bir düşüş trendinde geçirdi ve analistin teorileri doğruysa, katliam yakında sona erecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ