Lihtenştayn merkezli kripto dostu banka Bank Frick, ilk kez bir stablecoin için destek ekledi.

Kripto Dostu Bank Frick Artık Ödemeleri USDC Stabilcoin İle İşliyor

Lihtenştayn merkezli kripto dostu banka Bank Frick, ilk kez bir stablecoin için destek ekledi.

Banka şimdi müşterilerinin USDC stabilcoin ile ticaret yapmasına ve saklama hizmeti almasına izin verirken, aynı zamanda USD ödemelerini stabilcoin yoluyla işleme koymalarını sağlar.

Bank Frick'te blockchain bankacılığı başkanı Stefan Rauti, "USDC'nin eklenmesiyle müşterilerimizin USD ödemelerini hızlı ve token tabanlı işlemesini sağlıyoruz. Klasik SWIFT prosedürüne kıyasla işlem süresi önemli ölçüde azalıyor." diyor.

USDC stabilcoin, Coinbase ve Circle tarafından ortaklaşa kurulan bir konsorsiyum olan CENTER tarafından desteklenmektedir. Circle'ın kurucu ortağı ve CEO'su Jeremy Allaire, firmanın “değer transferine önemli bir alternatif demiryolu haline geldiği” için daha “düzenlenmiş” bankaların USDC'ye destek eklemesini beklediğini söyledi.

Bank Frick artık toplam on kripto varlığını destekliyor - Bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), litecoin (LTC), XRP, Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), NEM (XEM), Qtum (QTUM), Stellar Lumens (XLM) ve USD Coin (USDC). Banka, müşterilerin kripto paralarını “soğuk” veya çevrimdışı cüzdanlarda tuttuğunu söyledi.

1998 yılında kurulan Bank Frick bir aile şirketi. Kuno Frick Aile Vakfı (% 65 hissesi) ve Nasdaq listesindeki fintech grubu Net1 (% 35 hissesi) tarafından sahiplenildi. Banka, 2018 yılında kripto alanına girdi. Geçen yıl ayrıca iki blockchain iştiraki kurdu:  bir kuluçka makinesi ve hızlandırıcı programı olan Distributed Ventures AG ve kurumsal yatırımcılar için dijital varlık platformu DLT Markets AG.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ