IDAX Global, CEO’nun kaybolmasından sonra soğuk cüzdanlara erişimi kısıtlıyor.

Kripto Dünyasında Şok: Bu Borsa, CEO

Bugün yapılan acil duyuruya göre, Çin merkezli kripto para birimi borsası IDAX Global, topluluğa kullanıcıların soğuk cüzdanlarına erişimlerini kısıtlayacağını bildirdi. Borsa, CEO'sunun 24 Kasım'dan bu yana “bilinmeyen bir nedenle kayıp” olduğunu iddia ediyor.

İlginç Durum

Duyuru, IDAX Global personelinin, borsaların IDAX para çekme kanalında tıkanıklık ile ilgili ayrı bir duyuru yaptığı bir günden beri CEO ile hiçbir bağlantı kurulamadığını belirtiyor. İlginç bir şekilde, bu duyuru borsa kanalında bir sıkışma sorununa baktığını iddia ediyor.

Daha ilginç olan, 24 Kasım’ın, politika nedenleriyle Çin’deki kullanıcılara hizmet vermeyeceğini açıkladığı gün ile aynı güne denk gelmesi. Bu duyuru, bir Çin Halk Bankası’nın birkaç yerel kripto para birimi borsasının kapatıldığını açıklamasından iki gün sonra geldi.

Bugünkü açıklamada, IDAX Global'in platformdaki hizmetler için para yatırma ve çekme hizmetleri de dahil olmak üzere bir acil durum planı hazırlayacağı ifade ediliyor. Kullanıcıların, durum netleşinceye kadar herhangi bir hizmeti kullanmaktan kaçınmaları öneriliyor ve şöyle deniyor:

“IDAX Global, çeşitli haberleri ve tam da internet topluluğundaki söylentileri içeren mevcut durumu netleştirmeye çalışmak için elinden geleni yapıyor.”
Müşteriler İkna Olmamış Durumda

Bununla birlikte, Twitter'daki kullanıcılar yapılan açıklamanın ikna edici olmadığını düşünüyor. Birçoğu, şu ana kadar net bir durum ortaya konulmadığı için bunun bir çıkış aldatmacası olabileceği kanısındalar. IDAX Global’in çalışanlarının, kullanıcı varlıklarının kaybından haberdar olduğu ifade edilirken, diğer söylentiler, ofislerin boşaltıldığı ve sabit disklerin de silindiği şeklinde.

Bununla birlikte, bu tür söylentilerin doğru olduğu ortaya çıkarsa, bunun anlamı, IDAX Global'in yazının yazıldığı sırada, CoinMarketCap'te bildirilen hacme göre en büyük 20. kripto para borsası olması nedeniyle önemli olabilir.

İlginç bir şekilde, IDAX Global’in Twitter hesabı, acil ilanını bu yazı sırasında takipçileriyle paylaşmamış durumda. Ayrıca CoinGecko'ya göre, borsadaki yerel token olan IDAX tokenı (IT), 22 Kasım'dan bu yana işlem görmedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ