Kripto paraların tamamen yasaklanması çağrısında bulunan kongre üyesi yatırımcı koruma alt komitesine başkanlık edecek.

Kripto Düşmanı Bu Komiteye Başkanlık Edecek

Bir zamanlar kripto para birimleri için tamamen yasaklanmasını teklif eden ABD Kongre Üyesi Brad Sherman, Yatırımcı Koruma Girişimciliği ve Sermaye Piyasaları Alt Komitesi başkanlığına seçildi.

House Finansal Hizmetler Komitesi, Demokrat Kongre Üyesi Brad Sherman'ın başkanlığının Demokratik Yönlendirme ve Politika Komitesi'nin onayına tabi olduğunu açıkladı. Sherman, Kongre üyesi Carolyn Maloney'in yerini alacak.

House Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı da Kripto Düşmanı

Brad Sherman ve House Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, kripto para birimleri konusunda olumsuz görüşlere sahipler. Kısa süre önce Waters, Facebook gibi bir şirketin alternatif bir küresel para birimi düzenlemesine izin vermemeye devam edeceğini söyledi. Brad Sherman daha önce ABD vatandaşlarının kripto para birimi satın almaları ya da madenciliği yasaklamaları gerektiğini söylemişti.

Bakkt CEO’su, bir sonraki Georgia Senatörü olarak atandı

Daha önce de bildirildiği üzere, Bakkt CEO'su Kelly Loeffler, vali Brian Kemp tarafından seçildikten sonra bir sonraki Georgia Senatörü olarak siyasi kariyerine başlayacak. Loeffler 1 Ocak 2020'de ABD Senatosuna katılacak. Ancak yemin etmeden önce, Loeffler Bakkt CEO'su görevinden çekilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ