Açıkça, bir Endeks olmadan bile, kripto hissi çok olumlu değildi, ancak bu dijital varlığın önemli bir sıçrama yaşamamasını engellemedi.

Kripto Endeksi Aşırı Korkulara Ulaştı - Traderlar Tam FOMO

Açıkça, bir Endeks olmadan bile, kripto hissi çok olumlu değildi, ancak bu dijital varlığın önemli bir sıçrama yaşamamasını engellemedi. Korku endeksi gerçekten yüksek olmasına rağmen, tüm kripto piyasası geleneksel borsalardan daha iyi performans gösteriyor.

Endeks, Bitcoin çöküşü sırasında Ağustos 2019 ve Aralık 2018'den bu yana görülmeyen seviyelerin 10 puanın altına düşerek 3.000 dolara ulaştı.

Açgözlülük ve Korku Endeksi Nasıl Hesaplanır?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin pazarının mevcut hissi analiz edilerek ölçülür. Endeks, 6 veri noktası, oynaklık endeksi, Piyasa Momentumu ve Hacmi, sosyal medya analizi, anketler, Bitcoin pazar hakimiyeti ve google trendlerini kullanmaktadır.

“Kripto piyasası davranışı çok duygusal. Piyasa yükseldiğinde insanlar açgözlü olma eğilimindedir, bu da FOMO ile sonuçlanır (Kayıp korkusu). Ayrıca insanlar koinlerini kırmızı sayıları görmenin akıl dışı tepkisinde satıyorlar. ”

Endekse göre, aşırı korku, yatırımcıların endişeli olduğunu göstermesine rağmen, iyi bir satın alma fırsatı olabilir.

Bu Endeksin piyasanın toparlanmaya mı yoksa çökmeye mi bağlı olduğunu sürekli olarak tahmin edip edemeyeceği tam olarak belli değil. Korku endeksinin bu kadar düşük olduğu son kez, Bitcoin 13.970 $’a kadar işlem gördükten sonra Ağustos 2019'da geri döndü.

Korku endeksi 10'un altına düştüğünde dijital varlık hala 10.000 dolar civarında işlem görüyordu. Bu, dijital varlığın birkaç hafta sonra büyük bir düşüş yaşadığı için birkaç ay sonra 7.300 dolara ve 6.435 dolara düştüğünü gösterdi

Korku endeksi de Bitcoin'in 4.000 $ 'ın altına düştüğü Kasım 2018'de aşırı genişledi. Dijital varlık 3.156 $'a kadar düştü ve Nisan 2019'a kadar önemli bir sıçrama görmedi. Endeksin o zamanlar iyi olduğu görülüyor, ancak genel olarak çok doğru görünmüyor.

 Yine de, korku endeksi hala düşüyor olsa da, kripto piyasası son birkaç hafta içinde kesinlikle iyi bir performans sergiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ