Küresel makrolar ve faiz oranlarındaki artışlarla ilgili korkular, geçen haftaki kripto piyasası rallisini duraklattı.

Küresel makrolar ve faiz oranlarındaki artışlarla ilgili korkular, geçen haftaki kripto piyasası rallisini duraklattı.

Bitcoin karidesleri birikmeye devam ediyor, Cardano en gelişmiş blok zinciri ağı olarak ortaya çıkıyor ve XRP ağ etkinliği iki yılın en yüksek seviyesine çıkıyor.

Geçen haftaki güçlü bir gösteriden sonra, daha geniş kripto para piyasası kısmi bir tersine dönüşe tanık oluyor. Sonuç olarak, tüm kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü. Bitcoin, 22.800 dolarlık 200 haftalık hareketli ortalamasından (MA) önemli ölçüde geri çekildi ve bunun üzerinde haftalık bir kapanış yapamadı.

Dolayısıyla, bu seviyeler hala Bitcoin'e karşı bir direnç görevi görüyor. Basın zamanı itibariyle BTC, 405 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 21.248 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. İlginç bir şekilde, 1 BTC'den az olan BTC adresleri alımlarına devam etti. Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode'un bildirdiği gibi:

< 1 BTC'ye sahip Bitcoin Karides kohortu, LUNA çöküşünden bu yana dolaşımdaki $BTC arzındaki göreceli varlıklarını %5,2'den %6,0'ın üzerine çıkardı. Bu, toplamda Karides zinciri bakiyelerine eklenen 156 bin $ BTC'ye eşdeğerdir.

Öte yandan, Bitcoin ve kripto, Fed'in bu haftaki faiz artırımı duyurusunun hemen öncesinde baskı altına girdi. Küresel makro ortam kırılgan görünüyor ve enflasyon yükseliyor. Piyasa analistleri, ABD Merkez Bankası'nın 75 baz puanlık faiz artırımı bekliyor. Bununla birlikte, bazı piyasa uzmanları, yükselen enflasyonu dizginlemek için 100 baz puanlık bir faiz artırımı olasılığını da öne sürüyor.

Ethereum (ETH) ve Altcoinler Satış Baskısı Altında

Ethereum liderliğindeki altcoin alanı geçen hafta keskin bir toparlanma yaşadı. Ayrıca, Ethereum'a kurumsal ilgi de son zamanlarda arttı. Bununla birlikte, daha geniş kripto alanındaki geri çekilme, Ethereum ve diğer altcoinler üzerinde de baskı oluşturuyor.

Geçen Pazar, ETH fiyatı 1.640 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ancak, son iki günde yüzde 10'dan fazla düzeltme yaptı ve şu anda 1.450$ seviyelerinin altında işlem görüyor. Son birkaç saat içinde ETH fiyatı, adres aktivitesinde ani bir artışın ardından gün içi en düşük seviyesi olan 1.360 dolardan yükseldi. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şunları bildirdi:

Adres etkinliğinde büyük bir artış bugün ortaya çıktı, aslında şimdiye kadarki en büyüğü, ancak daha düşük zaman dilimlerinde bu etkinlik çok koordineli görünüyor, bu yüzden bunu bir tuz tanesi ile alın.

Son ETH fiyat rallisi, Merge yükseltmesinin Eylül ayı ortalarında gerçekleşeceği haberi üzerine geldi.

Ethereum dışında diğer büyük altcoinlerde bir düzeltme yapıldı. Cardano (ADA), geri dönmeden önce Salı günü 45 sentin altında bir dalgıç aldı. Cardano, kod gönderimleri, sorun etkileşimleri ve çok daha fazlasını göz önünde bulundurarak emsalleri arasında en gelişmiş varlık olarak ortaya çıktı.

Öte yandan, Ripple'ın XRP Ağı, adres etkinliğinin iki yılın en yüksek seviyesine çıktığını gördü. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment raporları:

XRPNetwork büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Şu anda ağda etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin miktarı, yalnızca 4 saatlik bir pencerede 247 bini aştı. Bu, Şubat 2020'den bu yana kaydedilen en yüksek artış.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ