Güzellik timsali Michelle Phan, makyaj girişimleri ve kripto toplulukları arasındaki benzerlikleri fark eden tek kadın değil.

Kripto Etkileyiciler Güzellik Kitabı

Güzellik timsali Michelle Phan, makyaj girişimleri ve kripto toplulukları arasındaki benzerlikleri fark eden tek kadın değil.

Her ikisine de doğrudan tüketiciye (DTC) modeller ve Amazon, Etsy veya Shopify gibi toplu perakende platformları üzerinden satılan ürünlerle etki alanı pazarlaması hakimdir.

Amazon'a doğrudan erişimi olmayan gelişmekte olan piyasalarda, Lübnanlı Bitcoin savunucusu Michel Haber, tabandaki trader'ların genellikle müşterileri eğitme ve ilk cüzdanlarını satın almalarına yardımcı olma rolünü doldurduklarını söyledi. Sosyal medya hesapları ve sohbet grupları geçici perakende ağları haline gelir.

Taban dağıtım stratejileri söz konusu olduğunda, merkezi olmayan finans (DeFi) kullanıcısı ve cilt bakımı meraklısı María Paula Fernandez'e göre, az sayıda ana sanayi, yeni kripto para birimi alanı için küçük güzellik işletmelerinden daha iyi bir emsal sunuyor.

Her iki girişim sektöründe de, kullanıcılar dergiler gibi geleneksel takipçilere güvenmek yerine kendi araştırmalarını yapmaya teşvik edilmektedir.

Benzer şekilde, Fernandez şimdi güzellik ürünlerini ve kripto araçlarını benzer şekillerde aradığını söyledi. Kendi uzmanlığını geliştirir, cilt bakım endüstrisinde çalışan sevdiklerinizle birlikte öğrenirken, aynı zamanda alanda profesyonel deneyime sahip etkileyicileri takip ediyor. Şimdiye kadar, kripto endüstrisinde, donanım cüzdan satıcıları ağırlıklı olarak dijital ağızdan ağıza güveniyor. YouTube, Instagram ve TikTok'taki güzellik pazarlama stratejileri gibi, bu da eğitici kılavuzları incelemek ve yapmak için kripto etkileyicilerine ürün göndermeyi içeriyor.

Bu genellikle aynı hayran gruplarını kullanan bir tavsiye pazarlama stratejisi olarak olgunlaşıyor.

Örneğin, Trezor cüzdan üreticisi SatoshiLabs'ın iletişim müdürü Iva Fiserova, girişimin reklam vermek için etkileyicilere ödeme yapmak yerine “bağlı kuruluş pazarlama faaliyetleri” konusunda sosyal medya etkileyicileri ile işbirliği yaptığını söyledi.

Binance ve Gemini gibi birkaç borsa, Avon ve Mary Kay kozmetikleri gibi çok düzeyli pazarlama şirketleri için onlarca yıldır çalışan tavsiye modeliyle zaten başarılı oldu. Bu nedenle, gün boyunca Cosmos geliştiricisi Tendermint'te çalışan Instagram mikro-etkili Chjango Unchained, birkaç ay boyunca Instagram biyo'sindeki Gemini yönlendirme bağlantısı aracılığıyla cep harçlığı kazandığını söyledi.

Hayranları kaydolmak ve 100 $ 'dan fazla kripto satın almak için bu bağlantıyı kullanırsa, 10 dolarlık Bitcoin kazanıyor.

 Bu pazarlama stratejilerinin koronavirüs durgunluğu sırasında nasıl ölçekleneceği görülmeye devam etmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ