Missouri merkezli kripto para birimi firması Mavixbtc, hatalı bir kayıtlı mali müşavir olduğunu iddia ettiği için faaliyetten men edildi.

Kripto Firması Yatıımcıları Yanılttığı İçin Faaliyetten Men Edildi

Missouri merkezli kripto para birimi firması Mavixbtc, hatalı bir kayıtlı mali müşavir olduğunu iddia ettiği için faaliyetten men edildi.

27 Aralık tarihli bir duyuruda, Mavixbtc'nin Finansal Sektör Düzenleme Kurumu ve Menkul Kıymetler Yatırımcıları Koruma Kurumu'na hileli bir şekilde kayıt yaptırdığı için faaliyetten men edildiği bildirildi. Firma ayrıca, Mavixbtc hakkında bilgisi olmayan kayıtlı bir finansal danışmanın kayıt numarasını kullandı.

Bir aracılık ve finansal danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı olan Mavixbtc, yatırımcılara altı gün gibi kısa bir sürede% 55'e varan getiri vaat etti. Alan adı barındırıcısı şirket faaliyetten men edildiği için yasalara uygun olarak webden çıkardığı için şirketin web sitesine ulaşılamıyor.

Mavixbtc'ye ayrıca 31.000 $ 'dan fazla ceza verildi.

Missouri Dışişleri Bakanı Müsteşarı David M. Minnick, “Dolandırıcılar büyük yatırım getirileri vaat etmek için genellikle profesyonel görünümlü web siteleri kullanıyor, ancak aldanmayın. Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen doğrudur. Herhangi bir şüpheniz varsa, yatırım yapmadan önce ofisimizle iletişime geçin. Menkul kıymet teklif etmek için bir acente veya firmanın kayıtlı olup olmadığını söyleyebiliriz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ