Silikon Vadisi merkezli girişim hızlandırıcısı BoostVC, bu haftanın başında 40 milyon dolarlık yeni bir fon kapattığını söyledi.

Kripto Girişim ​​Hızlandırıcısı BoostVC 40 Milyon Dolarlık Fonu Kapattı

Silikon Vadisi merkezli girişim hızlandırıcısı BoostVC, bu haftanın başında 40 milyon dolarlık yeni bir fon kapattığını söyledi.

BoostVC kurucu ortağı Brayton Williams Salı günü yaptığı açıklamada, firmanın fonu kapattığını söyledi. TechCrunch'un kapsama alanına göre, fon bugüne kadar yapılan en büyük Boost ve ECMC ve Devonshire Yatırımcılarından destek aldı. Williams, hızlandırıcının bir sonraki girişim grubu için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Firma, portföyünde kripto borsası Coinbase, Ledger, Protocol Labs ve Polychain Capital dahil olmak üzere bir dizi kripto ve blockchain ile ilgili firmaları sayıyor. BoostVC aynı zamanda The Block yatırımcısıdır.

Williams ayrıca, tweet'inde Boost'un bir sonraki demo gününün 28 Nisan için ayarlandığını belirtti ve TechCrunch tarafından belirtildiği gibi, bu olay devam eden koronavirüs krizi ışığında tamamen dijital bir olay olacak.

 Kurucu AdamDraper, pandeminin etkisi konusunda TechCrunch'a verdiği demeçte, "Her şeyin plana göre gittiğini söyleyemem, çok fiziksel bir hızlandırıcıyız ve tamamen uyum sağlamak zorunda kaldık. Ama Y Combinator ve 500 Startup'ın demo günlerini nasıl yaptığını görmenin değerini aldık” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ