Bitcoin ve kripto para piyasaları, dünyanın dört bir yanındaki pazarlardaki spekülatörler nakit paraya ihtiyaç duydukları için milyarlarca para biriktirmeye devam ediyor.

Kripto Girişimi ​​CEO

Bitcoin ve kripto para piyasaları, dünyanın dört bir yanındaki pazarlardaki spekülatörler nakit paraya ihtiyaç duydukları için milyarlarca para biriktirmeye devam ediyor. Bazı endüstri kişilikleri piyasaların karışıklıktan sakinleşmesini beklemektedir. Ancak, diğerleri en kötüsünün henüz gelmediğini düşünüyor.

Hint kripto para haber platformu Crypto Kanoon'un CEO'su Kashif Raza, Bitcoin'i 3.000 doların altında görmeyi beklememiz gerektiğini söylüyor. Hükümetlerin internet erişimini sınırlamak veya tamamen kısıtlamak zorunda kalacağına karar veriyor. Doğal olarak, bunun dijital varlık piyasaları için dramatik sonuçları olacaktır, çünkü neredeyse tamamen çevrimiçi işlem görmektedirler.

Hızlı Sıçrama?

Sadece son yedi günde, Bitcoin toplam piyasa değerinden yaklaşık 50 milyar dolar kaybetti. Küresel pazarları sürükleyen ani korku, kripto para birimi endüstrisine yayılmış gibi görünüyor ve yatırımcılar nakit lehine pozisyonlar bıraktı.

Bazı endüstri analistleri, Bitcoin'in bu özellikle dramatik selloff'tan sonra zıplayacağına inanıyor:

Diğerleri, gittikçe radikal olan ekonomik politikaların, dünya çapındaki merkez bankaları tarafından kötüleşen gerilemeyle mücadele etmek için açığa vurulduğuna işaret ediyor. Bankalar tam anlamıyla trilyonlarca doları ekonomilere enjekte etti. Federal Reserve ve Bank of England gibi acil faiz indirimleri, tasarrufları daha az cazip hale getirmeye hazır görünüyor.

Son zamanlarda, ABD bankalarının artık ne olursa olsun rezerv bulundurması gerekmiyor. Bazıları bunu Amerikan finansal sisteminin ölümü olarak tanımladı. Hala bu tür radikal politikalara karşı bir çit olarak Bitcoin'de satılanlar için, kripto para birimi algılanan deliliğe tek alternatif olmaya devam ediyor.

3.000 $ 'ın Altında Bitcoin Mümkün

Bu arada, Hindistan’ın kripto para birimi düzenleme haber portalı Crypto Kanoon'un CEO'su kısa ve orta vadeli gelecek için tamamen ürkütücü bir görünüme sahip. Aşağıdaki tweet'te Kashif Raza, Bitcoin yatırımcıları için daha iyi hale gelmeden önce işlerin çok daha kötüye gideceğini ifade ediyor.

Raza, virüsün yayılmasının daha fazla hükümeti kilitlenme ilan etmeye zorlayacağını iddia ediyor. Zaten, dünyanın büyük bir kısmı hastalığı yavaşlatmak için insanların hareketlerini azaltmak odaklı politikalar uyguluyor.

Raza, zaten pazarları sürükleyen paniğin devam edeceğine inanıyor. Onun için, insanlar gittikçe artan bir şekilde, hisse senetleri veya Bitcoin gibi spekülatif varlıklar üzerinde temel ihtiyaçlar için harcayabilecekleri nakit tercih edecekler.

Şimdiye kadar, Crypto Kanoon CEO'sunun tahminleri yeterince makul görünüyor. Zaten her türlü farklı pazarda bol miktarda nakit satışı gördük.

 Bununla birlikte, yetkililerin, dolaşan haber anlatımını kontrol etmek için internet kullanımını kısıtlamak zorunda kalacağını söylemeye devam ediyor. Bu, elbette, hemen hemen tümünün çevrimiçi olduğu için kripto para ticaretinde büyük bir durgunluğa yol açacaktır. Böyle bir senaryoda, Raza Bitcoin'i 3.000 doların altında görüyor. Bu fiyatın ne kadar altına düşeceği konusunda ise spekülasyon yapmak istemiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ