Hem spot hem de türev borsaları Mart ayında büyük miktarlarda kaydedildi, ancak CME Group bir aykırı değer oluşturdu.

Hem spot hem de türev borsaları Mart ayında büyük miktarlarda kaydedildi, ancak CME Group bir aykırı değer oluşturdu.

CryptoCompare tarafından sağlanan verilere göre, kripto para birimi hacimleri ilk çeyrekte üst üste üç aylık büyüme ile yükseldi.

Artan hacimler, Bitcoin'in (BTC) 2020 yılında Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz tarafından tahmin edilen başka bir boğa koşusuna hazır olabileceğini gösterebilir.

Spot borsalar muazzam ticaret hacimleri kaydediyor

Bitcoin'in Mart ayındaki dipsiz fiyat performansına rağmen, üst seviye borsalar hacimlerini bir önceki aya göre etkileyici bir şekilde % 35 artırmayı başardı.


Özellikle, bugüne kadarki en yüksek günlük hacmini (75.9 milyar $) gören BTC, en son fiyat çöküşünün ardından önemli hareketlenme gerçekleştirdi.

Bitcoin, fiyatın 12 Mart'ta yüzde 38 oranında toplanmasının ardından tarihin en kötü üçüncü gününü kaydetti.

Kurumsal para piyasadan çıkıyor

En son CryptoCompare raporundan bir başka kısım, kripto para birimi hacimlerinin Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıdır. Antigua tabanlı FTX,% 94'lük bir hacim artışı ile en büyük kazanan oldu.

Ancak, kurumsal yatırımcıların kalplerinde bir değişiklik oldu - CME Group, 'Kara Perşembe' sonucunda ciltlerde % 44'lük büyük bir düşüş kaydetti.


 CME'nin Bitcoin opsiyon hacimleri, aynı zamanda Deribit'inkiyle karşılaştırıldığında da solgunlaşıyor ve bu da tüccarların kendilerine daha fazla serbestlik sunan düzenlemesiz borsaları tercih ettiğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ