Toplu tasfiyeler, kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in iflas sorunları yaşadığına dair söylentileri ateşledi.

Kripto Hedge Fonu CEO

  Toplu tasfiyeler, kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in iflas sorunları yaşadığına dair söylentileri ateşledi. Three Arrows sermayesinin CEO'su, şirketin sorunu kesin olarak çözdüğünü tweetledi. Üç Ok, Luna Vakfı Muhafızlarına yatırım yapmıştı.

Kripto piyasası, durgunluk tehditleri ve Celsius Network'ün para çekme işlemlerini duraklatmasıyla engellenirken, Three Arrows Capital CEO'su Zhu Su, şirketinin söylentilere göre likidite sıkıntıları konusundaki sessizliğini bozdu.

TerraUSD'nin sabitlenmesinin kaldırılmasından bir ay sonra ve kripto borç veren Celsius'un para çekme işlemlerini askıya almasından sadece birkaç gün sonra, hedge fonu Three Arrows Capital'in kurucu ortağı ve CEO'su, piyasa uzmanları tarafından gözlemlenen toplu tasfiyeler konusundaki sessizliğini bozdu.

 “MoonOverlord” takma adını kullanan bir Twitter kullanıcısı, Zhu ve Three Arrows'un kurucu ortağı Kyle Davies'in birkaç gündür tweet atmadığını ve Zhu'nun Instagram hesabını sildiğini ve ETH, AVAX, LUNA, SOL'u kaldırdığını belirttikten sonra olası iflas söylentilerine yol açtı. , NEAR, MINA ve NFT'leri Twitter biyografisinden, geriye sadece BTC kalıyor.

Şirket, DeFi platformu AAVE'den 80.000 stake edilmiş ETH'yi çekip 36.700 ETH karşılığında 38.900 değerinde stETH'yi değiştirdiğinde, Three Arrows ve kurucularının faaliyetlerine ilişkin spekülasyonlar daha keskin bir şekilde odaklandı. ETH'nin stETH'ye oranının 1:1'den az olduğu ve Ethereum yükseltmesinden sonra sadece 1:1 olacağı göz önüne alındığında, bazı piyasa uzmanları bunun likidite kıtlığını açıkça gösterebileceğini söylüyor. Ethereum ağının Proof-of-Stake'e yükseltilmesi, ETH ile stake edilen ETH arasında 1:1 oranına izin verecek.

Zhu, 14 Haziran 2022'de yayınlanan şifreli bir tweet ile likidite sorunlarına dair söylentileri yatıştırdı. “İlgili taraflarla iletişim sürecindeyiz ve bunu çözmeye tamamen kararlıyız” dedi. Zhu daha önce Twitter'da Ethereum'u patlattı ve piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimini "terk edeceğini" söyledi.

Three Arrows, Bitcoin'i Gri Tonlama İle Tutar

Nansen'den gelen son veriler, Three Arrows Capital'in Grayscale Bitcoin Trust'ın %5'inden fazlası dahil olmak üzere yaklaşık 10 milyar doları yönettiğini gösteriyor. Şirket doğrudan bitcoin'e sahip değil, ancak amiral gemisi dijital para biriminin yönetimini Grayscale'e emanet ediyor. Bu sahiplik modeli, varlığı doğrudan bilançosunda tutan en büyük kurumsal bitcoin sahibi MicroStrategy ile tezat oluşturuyor.

Luna Kazası Nedeniyle Şirket Zarar Gördü

Geçen ay, hedge fonu, dolar sabitini desteklemeye yardımcı olan TerraUSD'nin kardeş madeni parası Luna'daki Jump Crypto ile 1 milyar dolarlık ortak yatırım yaptıktan sonra ağır bir darbe aldı. Luna, yaklaşık bir ay önce neredeyse sıfıra düştü, daha geniş kripto piyasasına şok dalgaları gönderdi ve bitcoin, eter ve diğer küçük kripto para birimleri fiyatlarının düştüğü bir piyasa satışını tetikledi. Three Arrows'un yatırımı, Luna başarısız olursa UST'nin sabitlenmesine yardımcı olmak için oluşturulan bir rezerv olan Luna Foundation Guard'a fon sağladı. Rezervler nihayetinde stabilcoin toparlanmasını destekleyemedi.

Wu Blockchain, Three Arrows'un geçen ay Bitfinex'te 31 milyon dolarlık işlem kaybettiğini bildirdi. Kripto hedge fonu, merkezini Nisan ayı sonlarında Dubai'ye taşıdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ