Kripto Paranın Narsisistik Sorunu

Kripto İmparatorluğunun Ani, Beklenmedik Sonu
"Risk ne kadar düşükse, anlaşmazlık o kadar yoğun oluyor." 

Bitcoin ve kripto dünyası olağanüstü bir on yıl yaşadı. Bitcoin'in belki de matbaadan bu yana mevcut durumu en çok bozan teknoloji olmasına rağmen, güçler bizi çoğunlukla yalnız bıraktı. Elbette, borsalar KYC önlemleri almak zorunda kaldı, birkaç karanlık piyasa tutuklaması oldu, Çin Bitcoin'i birkaç kez yasakladı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bazı ICO'ların peşine düştü. Ancak bu düzenleyici tepkiler asgari düzeydedir, aynı düzenlemeler çok korkutucu antika pazarına uygulanır. 

On yıl boyunca, ortalama yüzde binleri bulan bir büyüme oranının eşi görülmemiş lüksünün keyfini çıkarırken büyük ölçüde kendi cihazlarımıza bırakıldık. Son derece başarılı olmak için tek yapmanız gereken biraz bitcoin satın almak ve sonra hiçbir şey yapmamaktı. Aslında bunu yapmanıza bile gerek yoktu, sarhoşken ve gözleriniz bağlıyken dart atarak satın alacağınız kripto para birimini seçebilirdiniz ve yine de XRP satın almak için bir dahi gibi görünürdünüz. 

Biz de insanların gerçek bir sorun yaşamadıklarında her zaman yaptıklarını yaptık - birbirimize düşman olduk. Bitcoin, Ethereum'dan nefret ediyordu. BCH, Bitcoin'den nefret ediyordu. Monero, Zcash'tan nefret ediyordu. Ve herkes Ripple'dan nefret ediyordu. Pastoral masumiyet çağımızın saatlerini Twitter'a gidip insanlara "fakir kalırken eğlenin ... salak" dedik. Önemli hissetti. 

Kuşkusuz Bitcoin ile Ethereum arasında önemli farklılıklar var. Birbirleriyle rekabet ettikleri çok gerçek bir anlam da olabilir. Daha önemli bir sorunumuz olmasa da, rekabet ve yoğunluğu, belki de mantıklıydı. 

Masumiyetin Sonu

Bu kabilecilik yakında çok ani bir son bulacak. Bitcoin ve kripto, görmezden gelinemeyecek kadar büyük hale geldi. Leviathan karışıyor. Bürokratların en hayal gücünden yoksun olanlarının kafasında bile, farkına varmaya başlıyor: “Bu bir oyuncak değil, bu bin yıllık bir heves değil. Bu, bu çocukların peşinden koştukları parasal ve finansal sistem üzerindeki kontrolümüz ... "

Monero, borsalardan çıkarılıyor . Bir Ethereum Core devi ve BitMEX CTO tutuklandı. Seyahat Kuralı sadece bizim için özel olarak ayarlanıyor . ABD'de, Avrupa'da, İsrail'de ve yakında her yerde, sadece satış yaparken değil, her zaman kripto varlıklarınızı ifşa etmelisiniz . 

"Önce sana gülüyorlar, sonra seni görmezden geliyorlar, sonra seninle kavga ediyorlar ..."

Herkese tebrikler, bizimle savaşmaya hazırlanıyorlar. Artık numara yok. Bu mücadele sonsuza dek olacak. Hazır mısın? Belediye Binası ile savaşamayacağını söylüyorlar. Peki, emrinde mali kuralları belirleyebilecek nükleer silahlar ve interpol ile küresel bir uluslar koalisyonuyla savaşmaya ne dersiniz? 

Kusursuz bir saçmalık olsalar bile, elde edebileceğimiz her müttefike ihtiyacımız olacak. 

Yeni Savaş Hatları

Aslında bundan daha da kötü. Bize en yakın olanlar bıçağı çevirenler olacak. On yıldır, fonlarımızı borsalara emanet ediyor ve onlara hem rampalarımız hem de rampalarımız olarak güveniyoruz. Biz de bunun “kurumların geldiği yıl” olması için dua ediyorduk. Borsalar artık korumaları gereken devasa işletmeler kurdu. Cevap vermeleri gereken hissedarlar var. Edinmesi pahalı ve kaybedilmesi kolay olan değerli düzenleyici lisanslara sahipler. 

Coinbase bir halka arz yapacak. Kraken bir banka oldu. Bankalar, serbest piyasanın bir icadı idi. Hükümetin yarı koluna dahil edildiler ve mali gözetim devletinin birincil uygulayıcıları haline geldiler. Kraken'ın, düzenleyicinin talimatları doğrultusunda hareket ederek, mali durumunuzda dokunaçları ne kadar süre önce var? Topladığımız tüm bu kurumları bir M&A aleminde sindirerek kripto şirketlerini görmeye başlamadan ne kadar önce?

Bitcoin ile ilgilenen kurumların bizim adımıza lobi yapmaya başlayacaklarını düşündüyseniz, yanılıyordunuz. Kendi çıkarları adına lobi yapacaklar: zorunlu aracılar olmak, her işleminizi onaylaması gereken ve sorun için bir kesinti yapmak. Tüm bu yıllar boyunca bize çok iyi hizmet eden, anahtarlarımızı kontrol etme önemsizliği karşılığında bize büyük kolaylık sunan borsalar - Bitcoin OG'leri tarafından yürütülen bu borsalar - artık bizim arkadaşımız değiller. Masumiyet çağı sona erdi. 

Birlikte Üstesinden Geleceğiz

Hiçbir şey bir topluluğu ortak bir düşman gibi birleştiremez. Farklı kripto kabileleri arasında algılanan farklar ne kadar büyük olursa olsun, bizimle nocoiners arasındaki uçurumun aksine soluk kalıyorlar. Şu anda, parasız bir dünyada yaşıyoruz. Merkezi otoritelerin, mali gözetimin ve dost kapitalizminin fiat dünyası. Nocoiners varsayılan olarak güce sahiptir. Ya birleşmeyi ya da bir bölme ve fethetme stratejisi yoluyla başarılı olmalarına izin vermeyi seçmeliyiz. 

Büyük güçsüz başarı hikayeleri, devrimcilerin her zaman farklılıklarını bir kenara bırakıp birleşmelerini gerektirmiştir. Kavgacı Yunanlılar, Persleri yenmek ve demokrasilerini savunmak için bir araya geldi. İngiltere'nin rakip evleri savaşlarını durdurdu ve Kral John'u Magna Carta'yı imzalamaya zorladı. Amerika Devletleri ideolojik ve dini farklılıklarını unuttu, Kızıl Önlükleri mağlup etti ve bağımsızlıklarını kazandı.

Bu saat birleşmemizi istiyor. Bunu yapmak için mücadele edeceğimize emin olsam da, savaş hatları netleştikçe, vesile olacağımıza ve ortak misyonumuza odaklanacağımıza eminim. Bu yüzden Sovryn ve TBTC gibi projeler görmekten heyecan duyuyorum ; Bitcoin ve Ethereum dünyalarını bir araya getiren, güvenilmez değerlerimize sadık, misyon odaklı projeler.

Bahisler ne kadar yüksekse, birlik ihtiyacı o kadar yoğun olur. 

Sıcak Kapılarda Spartalılar kuşatıldı ve katledildi. Ancak Maraton'da baş düşmanları Atinalılarla omuz omuza durdular. O gün, özgür insanlar, bugüne kadar yararlandığımız özgürlük için bir zafer kazandı. Spartalılar bile tek başlarına HODL yapamazlardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ