Kripto benimsenmesi Afrika kıtasında giderek artıyor. Kripto mülkiyeti, ticaret hacmi ve düzenlemelerin tümü daha fazla benimsenmeye doğru ilerliyor.

Kripto Kabulü Afrika Ülkelerinde Giderek Artıyor

Kripto benimsenmesi Afrika kıtasında giderek artıyor. Kripto mülkiyeti, ticaret hacmi ve düzenlemelerin tümü daha fazla benimsenmeye doğru ilerliyor.

Arcane Research ve Luno'nun raporuna göre, Uganda, Nijerya, Güney Afrika, Gana ve Kenya'nın Google tarafından “Bitcoin” kelimesini aradığı ilk on ülke arasında yer aldığını tespit etti.

Kripto para kabulü Afrika kıtasında önemli ilerlemeler kaydediyor. Raporda, Afrika'nın “kripto para birimlerinin benimsenmesi için en umut verici bölgelerden biri olmasa da” olarak nitelendirilmesi, kıtanın “muazzam” bir alan olanağının yanı sıra mevcut düşük kripto para benimseme kombinasyonunu vurgulamaktadır.

Kripto endüstrisinden birkaç lider, Afrika hakkında benzer görüşlerini paylaştı.

Parasal kriz ve diğer bazı nedenler Afrika'da bitcoin için güçlü bir durum sunuyor.

Raporda, Afrika ülkelerinin genç bir nüfus, sık sık parasal krizler ve para birimi başarısızlıkları, büyük bankacılık dışı veya yetersiz banka nüfusu ve pahalı ödeme yöntemleri sergilediği vurgulanıyor.

 Bu nedenler, ülkede kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesi için güçlü bir durum sunmaktadır. Bitcoin, Afrika kıtasının karşılaştığı birçok parasal sorunu çözüyor. Nijerya uzun zamandır kıtanın ticaret hacmine hâkim oldu, ancak raporda Güney Afrika'nın% 13 ile Afrika'daki internet kullanıcıları arasında en yüksek kripto sahipliği veya kullanım yüzdesine sahip olduğunu belirtiyor. Bunu% 11 ile Nijerya izledi. Güney Afrika, bağlı vatandaşlar arasında kripto benimsenmesinde dünyada beşinci sırada yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ