Davos'ta kripto endüstrisini şekillendiren seçkin kadınlarla konuşmak,olduğu gibi cinsiyet kapsayıcılığı: Yatırımcılardan mentorlara, girişimcilere ve teknoloji uzmanlarına.

Kripto Kadınları Davos WEF

Davos'ta kripto endüstrisini şekillendiren seçkin kadınlarla konuşmak,olduğu gibi cinsiyet kapsayıcılığı: Yatırımcılardan mentorlara, girişimcilere ve teknoloji uzmanlarına.

Birçoğunuz, her yıl düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu sırasında Davos'ta karar alıcıların bir araya gelmesini yakından takip ediyorsunuz. Birçoğunuzun paylaştığım bu toplantılar hakkında çok güçlü fikirleri var. Ancak şu anda, zirvenin o beş günü boyunca bana en çok neyin ilham verdiğini tartışmak istiyorum. Bu benim ilk Davos etkinliğimdi ve örneğin Dubai ve Lizbon'da gerçekleşen benzer kripto olaylarının tam tersine, kaç tane kadın karar vericinin bulunduğunu fark etmekten kendimi alamadım.

Evet, Davos'taki Gezinti Yeri, geleneksel finans ve teknoloji varlığını aşan kripto şirketleri tarafından devralındı, ancak kripto endüstrisinin her kesimini temsil eden üst düzey pozisyonlarda çok sayıda kadının varlığı, geleceğin geleceğine olan inancımı arttırdı. Kripto endüstrisi parlak. Yenilikçi kripto topluluğu projeleri için bir fırlatma rampası olan UpLift DAO'nun operasyon lideri olarak, onları meşgul etmek ve mümkün olduğunca çok farklı sektöre ulaşmak için topluluğumuzla yoğun bir şekilde etkileşime giriyorum.

Çeşitliliğe sahip bir topluluğa sahip olmak, yeni projelere daha fazla destek sağlar ve kadınların iyi temsil edilmesini sağlamak her şeyden önemlidir. Kadınların büyük projelerde bütünleyici roller üstlendiğini ve bu alanda topluma ilham vermek için öncülük ettiğini görmek şimdi heyecan verici.

Pek çok anket ve rapor, kadınların kriptoya düşük katılım oranlarından yakınıyor - tahminler kripto topluluğunun %85'inin erkek olduğunu söylüyor .Ancak Grayscale tarafından 2019 yılında yapılan bir araştırma, Bitcoin ile ilgilenen yatırımcıların %43'ünün kadın olduğunu ortaya çıkardı ve bu eğilime meydan okudu. . Kripto para birimleri, geleneksel olarak işlem gören varlıklar ve emtiaların aksine, yatırıma kolay ve açık erişim sunduğundan, bu sayı kesinlikle arttı.

 Kadınlara Web3 Hareketine Katılmaları İçin Açık Davet

Nisan 2022 raporu, son mali yılda kadınların katılımının % 170'in üzerinde arttığını, erkeklerin kullanımının ise %80'in biraz altında arttığını gördü. Ayrıca, kadınlar ortalama olarak daha büyük başlangıç mevduatları yaptı ve daha az sıklıkla işlem yapmalarına rağmen portföyleri daha yapılandırılmış stratejiler ve odaklanmış pozisyonlar gösterdi.

Bilgi ve kaynakların herkes için daha kolay erişilebilir hale gelmesiyle, finansal oyun alanının evrimi ve eşitlenmesi, yaygın topluluk oluşturma çabalarının ve proje tasarımlarına entegre edilen şeffaflığın bir başka sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Davos'tayken, yatırımcılardan mentorlara, girişimcilere ve teknoloji uzmanlarına kadar kripto topluluğunda dalgalar yaratan birkaç olağanüstü kadınla tanıştım. Bu kadınlar şu anda kripto sahnesini etkiliyor, diğer kadınların ön plana çıkmasının yolunu açan dinamik ve ilham verici öncüler. Bu seçkin kadınlara birkaç soru sormak için bu fırsatı kullandım ve cevaplarını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

NEAR Vakfı CEO'su Marieke Frament

NEAR protokolünün gelişimini denetleyen, merkezi İsviçre'de bulunan kar amacı gütmeyen bir vakıf. NEAR Protocol, kullanımı basit ve ölçeklenebilir, paylaşılan, hisse kanıtı, katman 1 blok zinciridir. NEAR ayrıca sertifikalı bir karbon nötr blok zinciridir.

Kripto Endüstrisi Hakkında Sizi Heyecanlandıran Nedir?

“Şu anda kripto endüstrisi hakkında benim için en heyecan verici şey, blok zinciri, özellikle NEAR protokolü kullanmanın sonsuz olasılıkları! Yaşam şeklimizi dönüştürmek ve hayatımızı düzenlemek için sunduğu fırsatlar gerçekten inanılmaz. DAO'lar çok heyecan verici ve insanların ve toplumun daha kapsayıcı, adil ve demokratik bir şekilde çalışmasına ve bir araya gelmesine izin verebilir,"dedi.

Davos'ta neden WEF'teydiniz ve bu günlerde kadınların küresel ekonomide inovasyonu nasıl etkileyebileceğini düşünüyorsunuz?

“Kripto bu yıl Davos'ta öne çıkan bir temaydı ve NEAR'ın WEF'in desteklediği önemli girişimleri desteklemek için orada olması ve aynı zamanda bir protokol oluşturarak dünyada olumlu bir etki yarattığımızı dünyaya göstermesi önemliydi. sürdürülebilir, erişilebilir ve herkes için kapsayıcıdır. Blockchain'in itibarı çevre için kötü olması ve durumun böyle olmadığını anlaması ve anlaması için dünya liderlerine ihtiyacımız var. Web3'ün bu yeni dünyasında çeşitlilik daha da önemli ve kurallar yeniden tanımlandıkça, bu yeni araçlar etrafında kapsayıcı bir gelecek inşa etmek için daha fazla kadına ve düşünce çeşitliliğine ihtiyacımız var. Yine de şu anda kripto dünyasında, Bitcoin topluluğunun yaklaşık %85'i erkek. Erkekler yatırımcı alanına hükmediyor ve kadınlar dünya çapındaki kripto sahiplerinin yalnızca üçte birini oluşturuyor. Bu sürdürülebilir değil ve bir bütün olarak toplum için istediğimiz olumlu sonuçlara yol açmayacak,”dedi.

Kariyerine kriptoda başlamak isteyen kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

“Kripto dünyasına katılmak isteyen herhangi bir kadın için aşağıdaki tavsiye. Öncelikle, kriptoya girmek için geliştirici olmanıza gerek yok. Özellikle Web3, Web2'de yaptıklarımızı yeniden şekillendirmekle ilgilidir, bu nedenle bugün Web2'de ihtiyaç duyduğumuz hemen hemen tüm becerilere Web3'te ihtiyaç duyulmaktadır ve ihtiyaç duyulacaktır ve birçok kadın bu alanda iz bırakmak için niteliklidir. İkinci olarak, geliştirici olmak istiyorsanız eğitim alın ve size yardım etmemize izin verin! Şu anda Web3 henüz hiçbir yerde öğretilmiyor, bu yüzden NEAR University'yi kurduk ve bu yüzden hem erkek hem de kadın milyonlarca geliştiriciyi eğitme yolundayız. Son olarak, sektöre girmek için en önemli ipuçlarım: Mümkün olduğunca çok okumaya ve öğrenmeye başlayın ve orada bulunan araçlar ve DApp'lerle oynamaya başlayın. Ayrıca, sizinle en çok yankı uyandıran şirketler ve projelerle etkileşim kurun ve Twitter'da etkileyicileri takip edin,"dedi.

Overton Venture Capital'in kurucu ortağı Kerry Leigh Miller

Yeni nesil tüketici markalarına ve hizmetlerine yatırım yapan erken aşama bir girişim fonu. Kerry, endüstriler ve işlevler genelinde sınıfının en iyisi girişimcilere ve düşünce liderlerine yatırım yapar, tavsiyelerde bulunur ve onları güçlendirir.

Kripto endüstrisi hakkında sizi heyecanlandıran nedir?

“Dünyayı İYİ için değiştirme potansiyeline sahip teşvikler ve protokoller oluşturarak her sektörü dönüştürme potansiyeli,”dedi.

Davos'ta neden WEF'teydiniz ve bu günlerde kadınların küresel ekonomide inovasyonu nasıl etkileyebileceğini düşünüyorsunuz?

“Ben oradaydım: (1) risk sermayesi, ademi merkeziyetçilik/Web3 konusundaki düşünce liderliğimi paylaşmak, (2) hem iş dünyası, hem sosyal etki hem de politika alanlarındaki diğer düşünce liderlerinden öğrenmek ve (3) yeni ortaklıklar oluşturmak. Kadınların etkisi olduğunu gördüğüm yollardan biri DeFi ve Web3. Kadınların daha iyi iletişimciler olduğuna inanıyorum. Anlamak için bunaltıcı ve karmaşık bir alan ne olabilir, kadınların Web3 ve DeFi'yi eğitme ve basit kullanım örneklerine ayırma ve noktaları birleştirme konusunda erkeklerden daha güçlü olduğuna inanıyorum,"dedi.

Kariyerine kriptoda başlamak isteyen kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

“Bir dijital koruma (veya birkaç!) atayın .Akıl hocanız/öğretmeniniz olacağına güvendiğiniz biri. ÇOK yavaş başlayın ve oradan inşa edin,”dedi.

Thy Diep Ta, Unit Network'ün Kurucu Ortağı

Blockchain ve kripto öğrenme, mentorluk ve koçluk programları tasarlıyor. Eşler arası ve merkezi eğitim programları/müfredatlarının yanı sıra kişisel ve kurumsal gelişim için dönüşüm programları oluşturma konusunda 15 yıllık deneyime sahiptir.

Kripto endüstrisi hakkında sizi heyecanlandıran nedir?

“Web3, olağanüstü bir büyüme oranına sahip gelişmekte olan bir endüstridir. Bu nedenle, içeri girmek, dünyayı sarsmak ve şekillendirmek ve dokuz ila 10 inovasyondan sıfıra bire götüren girişimler, ürünler ve çözümler oluşturmak için sayısız fırsat var. Herkesin memnuniyetle karşılanıp çok hızlı bir şekilde entegre olması için yarının ekonomisini inşa etmek için her bir ele ihtiyacımız var,”dedi.

Davos'ta neden WEF'teydiniz ve bu günlerde kadınların küresel ekonomide inovasyonu nasıl etkileyebileceğini düşünüyorsunuz?

"Yarının ekonomisini düşündüğünüzde, Web3'ü düşünmemenin bir yolu yok. Dünya Ekonomik Forumu fikirlerin, yeteneklerin ve düşünce çeşitliliğinizin olduğu bir potadır. Her sesin dinleyicisini bulabileceği ve kadınların yarının ekonomisine katılımı gibi konularda iğneyi hareket ettirecek kalıcı ve güçlü ittifaklar kurmak için en verimli yer,”dedi.

Kariyerine kriptoda başlamak isteyen kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

“Lütfen katılmak için teknoloji hakkında yeterince bilginiz olmadığını düşünmeyin. Sektörümüz henüz çok genç olduğu için (nispeten) kısa bir süre içinde ihtiyacınız olan her şeyi öğrenebilirsiniz. Şimdi buna girmek çok geç değil; İnternetin kendisinden daha etkili bir sosyal yenilik olduğunu kanıtlayabilecek şeyler üzerinde beceri kazanmak için yaptığınız yatırımdan anormal bir getiri elde edeceksiniz. Şimdi girme zamanı. DLT Yetenekleri, Birim Ustaları ve H.E.R. DAO olarak, token ekonomisini geliştirmenize ve yönlendirmenize yardımcı olmak için sizi hızla dahil eden ve farklı topluluklarla bağlantı kurmanızı sağlayan birçok girişim oluşturduk,”dedi.

Mindstream AI ve NFT.SOHO'dan Sandra Tusin

O, imkanları kısıtlı grupların iyi eğitime ve teknolojideki işlere erişmesine yardımcı olmak için Birleşik Krallık hükümeti ve Londra Belediye Başkanı ile ortaklık yapan Mindstream AI'nin arkasındaki itici güçtür. Sandra aynı zamanda koleksiyonerleri, sanatçıları ve yenilikçileri Londra'daki aylık etkinliklerde bir araya getirerek hızla öne çıkan NFT.SOHO'nun da kurucu ortağıdır. Ayrıca şu anda Outlier Ventures'ta çalışıyor.

Kripto endüstrisi hakkında sizi heyecanlandıran nedir?

“Blockchain ve kriptodaki kullanım örneklerinin sayısı ve birçok farklı endüstriyi daha verimli ve şeffaf hale getirmek için nasıl kullanılabileceği konusunda heyecan duyuyorum,”dedi.

Davos'ta neden WEF'teydiniz ve bu günlerde kadınların küresel ekonomide inovasyonu nasıl etkileyebileceğini düşünüyorsunuz?

“Davos'ta, kişisel hayatlarının ötesine geçen bir etki yaratmayı önemseyen, aynı kafada olan kişilerle birlikte olmak için bulundum,’’dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ