Geçen hafta 3AC, Voyager Digital'den aldığı krediyi temerrüde düşürdü. 3AC, Mayıs ayında Terra LUNA ve UST kazasından ciddi şekilde etkilenmişti.

Kripto Kışı Kurbanı: Kripto Hedge Fonu, 3AC Varlıklarını Alacaklılardan Korumak İçin İflas Başvurusunda Bulundu

Önde gelen bir kripto hedge fonu olan Three Arrow Capital (3AC), İngiliz Virgin Adaları'nda tasfiyesinin başlamasından günler sonra alacaklıların ülkedeki varlıklarına el koymasını durdurmak için ABD'de Bölüm 15 iflas başvurusunda bulundu.

Singapur merkezli 3AC, büyük sermayesi tasfiyeye giren yüksek profilli yatırımcılar arasında yer alıyor. Bu, “Kripto Kışı”nın sonuncu en büyük kayıplarından biri oldu. Şirket temsilcileri, iflas başvurusunu 1 Haziran'da New York Güney Bölgesi (Manhattan) mahkemesinde yaptı ve bu mahkeme, iflas etmiş yabancı borçluların ABD'deki varlıklarını ABD'deki alacaklılardan yasal olarak koruyor.

Geçen hafta İngiliz Virgin Adaları'ndaki bir mahkeme, bir kripto komisyoncusu olan Voyager Digital tarafından sağlanan 670 milyon dolarlık krediyi geri ödeyemeyen 3AC'nin sermayesinin tasfiyesine karar verdi. Sonuç olarak, bu tüm alım satımları, işlemleri, para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu. Ancak 3AC, süreci denetlemek için ticari danışmanlık şirketi Teneo'yu işe almayı düşünüyor.

Eski Credit Suisse tüccarları Zhu Su ve Kyle Davis tarafından ortaklaşa kurulan fon, blockchain analitik firması Nansen tarafından bildirildiği üzere, Mart ayına kadar yaklaşık 10 milyar dolarlık varlığı yönetti ve daha sonra Nisan ayında 3 milyar dolara düştü.

Geçen ayki bir rapora göre, ABD merkezli kripto kredi kuruluşları Genesis ve BlockFi, 3AC bu borç verenlerden borç aldığından ancak marj çağrısını karşılayamadığından, 3AC'nin bazı pozisyonlarını tasfiye etti.

3AC, çöken algoritmik stabilcoin Terra USD ve kardeş token LUNA'ya maruz kalmaktan ciddi şekilde etkilendi ve burada yaklaşık 200 milyon dolar yatırım kaybetti. Buna rağmen, kurucu ortaklar Davies ve Zhu, bir WSJ röportajında “her zaman kriptoya inandıklarını” ve “hala öyle olduklarını” belirterek kripto beklentileri konusunda iyimser kaldılar.

Bu iflas davasında, Latham & Watkins hukuk firması 3AC'yi temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ