Sarath Ratanavadi, kripto platformlarının büyümenin temel unsurları olduğunu söylüyor.

Kripto Kışına Rağmen, Taylandlı Enerji Milyarderi Geliri Artırmak İçin Kriptoya Dönüyor

 Sarath Ratanavadi, kripto platformlarının büyümenin temel unsurları olduğunu söylüyor. Ratanavadi, şirketinin yenilenebilir enerji kullanan daha fazla güç üreten ekipman inşa etmeyi planladığını da ekliyor.

Kripto endüstrisi son birkaç aydır yoğun bir inceleme altında. Artan inceleme, Tayland'daki aktif kripto ticaret hesaplarının sayısının neden düştüğünü açıklayabilir. Son Bloomberg verileri, Temmuz 2022 itibariyle Tayland'da yalnızca 260.000 aktif ticaret hesabı olduğunu gösterdi.

Sayının Ocak 2022 itibariyle 692.000 olduğu göz önüne alındığında bu önemli bir düşüş. Coingecko verilerine göre, bu düşüş kripto piyasasındaki genel gerilemeyi yansıtıyor ve BTC ticareti, Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 69 aşağıda. Yine de bu olaylar ve istatistikler, Sarath Ratanavadi'yi enerji işini geliştirmek için kripto kullanma planlarıyla ilgili çabalarını artırmaktan vazgeçirmedi.

Tayland'ın en zengin ikinci adamı ve Gulf Energy geliştirme CEO'su Ratanavadi, servetinin çoğunu enerji endüstrisinden, özellikle de enerji üretiminden elde etti. Gulf Energy CEO'su, şirketinin kazanç seçeneklerini genişletmek için blockchain teknolojisine yaptığı yatırımları artıracağını da sözlerine ekledi. Taylandlı düzenleyicilerin kripto jetonlarının değeri düştükçe kripto ile ilgili firmalar üzerindeki gözetim işlevlerini artırdığı göz önüne alındığında, bu hareket birçokları için şaşırtıcı.

Ratanavadi'ye göre, Bangkok merkezli firma, Binance borsasının ana şirketi Binance holdings ltd'nin rehberliğinde bir kripto borsası ve aracılık platformu çalıştırmak için bir işletme lisansı başvurusunda bulundu. Binance borsası, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsasıdır. Bloomberg milyarderler endeksi Ratanavadi'nin 11.9 milyar dolar değerinde olduğunu ve servetinin ünlü bir petrol kralı ve Dallas Cowboys'un sahibi Jerry Jones'unkine eşit olduğunu gösteriyor.

24 Ağustos 2022'de yayınlanan bir röportajda Ratanavadi, kripto para birimleri de dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisinin firmasının kârında çok önemli bir faktör olacağını söyledi. Körfez enerjisinin Tayland'da pazar lideri olmak istediğini de sözlerine ekledi. Kripto pazarını rahatsız eden son sorunlar hakkında soru sorulduğunda, sorunların bireysel vakalar olduğunu ve daha geniş kripto pazarının hala güçlü olduğunu ve büyük bir potansiyele sahip olduğunu açıkladı.

Bloomberg'e göre, Ratanavadi röportajı, Taylandlı kredi şirketi SCBX'in yerel bir kripto değişim platformu olan Bitkub'u satın almayı planladığını duyurmasından önce yapılmıştı.

Diğer İşletmeler Gelir Çeşitlendirmesi İçin Kriptoyu Araştırıyor

Ratanavadi'nin Gulf Energy'si, gelir artışı için kriptoya dönen ilk şirket olmayacak. Son birkaç yılda, diğer işletmeler de aynısını yaptı. MicroStrategy  bir iş yazılımı üreticisi  milyarlarca dolar değerinde Bitcoin'e (BTC) sahiptir. Tesla  ünlü bir elektrikli otomobil üreticisi, Block  bir teknoloji grubu  ve Meitu  Çin'de popüler bir fotoğraf uygulaması  da kazanç kaynaklarını çeşitlendirmek için kriptoya yatırım yaptı.

Bununla birlikte, bu firmaların kripto para varlıklarının değerinin mevcut kripto krizi karşısında büyük ölçüde düştüğünü belirtmekte fayda var. MicroStrategy ve Meitu, kripto varlıklarından yaklaşık 1 milyar dolar ve 52 milyon dolar gerçekleşmemiş kayıp bildirdi. Bu yılın başlarında Tesla, Çin'deki COVID kilitlenmeleriyle ilgili şüpheleri öne sürerek 930 milyon dolardan fazla BTC sattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ