Kripto kodunu fiyatlarla ilişkilendiren bir raporun yayınlanmasının ardından, araştırma ekibinin bir üyesi grubun bu alanda daha fazla çalışmaya baktığını söyledi.

Kripto Kodu Fiyat Korelasyonu İçin Daha Fazla Araştırma Planlandı

Kripto kodunu fiyatlarla ilişkilendiren bir raporun yayınlanmasının ardından, araştırma ekibinin bir üyesi grubun bu alanda daha fazla çalışmaya baktığını söyledi.

Ekonomik Veri Bilimi Tema araştırmacısı Andrea Baronchelli, kripto kodu / fiyat korelasyonu konusunda daha fazla araştırmanın ekibinin raporunun son yayınlanmasının ardından ufukta olabileceğini söyledi.

Baronchelli  "Analizimiz şu ana kadar çift kriptolarla ilgiliydi, ancak daha büyük kripto gruplarının pazar davranışını aynı anda etkileyen daha genel ağ etkileri olup olmadığını araştırmayı planlıyoruz” diyor.

Kripto Kodu ve Geliştirici Korelasyonu Tespit Edildi

Geçen hafta yayınlanan raporda ekip, kripto varlık fiyatları ile bu varlıklar için kod üzerinde çalışan geliştiriciler arasında bir bağlantı buldu.

Kripto para birimleri, doğası gereği, ayrı varlıklar olarak ün yapmıştır. Ancak rapor, varlık fiyatlarının arkasındaki geliştiricilere göre belirli bir şekilde hareket edebileceğini tespit etti.

Çalışma Basit Bir Gözlemden Doğdu

Ana akım kripto kitlesi, farklı dayanaklarından dolayı varlıklar arasında korelasyon eksikliği anlamına gelen "kod hukuktur" ifadesini önemsiyor. Bu, ekibin araştırmasının başlangıç noktasıydı.

Bununla birlikte, çalışmaya giren Baronchelli, grubun, işbirliği ağlarının açık kaynak boyutunun yanı sıra genel olarak daha geniş bilim dünyasını kapsayan çok sayıda alan üzerindeki etkisinin farkında olduğunu zaten söyledi.

GitHub'u kullanan Baronchelli, ekibin, bireysel geliştiricilerin üzerinde çalıştığı varlıkları araştırdığını ve herhangi bir çakışma olduğunu belirtti. Çalışma, geliştiricilerin % 4'ünün birden fazla kripto varlığının kod tabanına katkıda bulunduğunu ortaya çıkardı.

Oradan, grup, her bir varlığın fiyatı üzerinde böyle bir temel varlık korelasyonundan kaynaklanan bir etki olduğunu varsaydı. "Veriler haklı olduğumuzu gösterdi" diyen Baronchelli "Kodlar arasında bir bağlantı oluşturulduktan sonra, karşılık gelen kriptoların getirileri ortalama olarak korelasyona başlar” ifadesini kullanıyor.

 Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, altcoinler genellikle birlikte fiyatlarda yükseldi ve "altcoin sezonu" teriminin ortaya çıkmasını sağladı. Diğer zamanlarda, bazı kripto varlıkları tarihsel olarak daha küçük demetlerde birlikte taşındı. Baronchelli ve ekibinin yaptığı bu ek araştırma, bu fiyat etkinliğinin, işte sadece sürü zihniyetinin ötesinde etkinliğin altında yatan sebepleri mantıklı bir şekilde açıklamaya yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ