Shark Tank yatırımcısı Kevin O'Leary, ekonomik değeri ve potansiyeli olan projelere yatırım yapmakla ilgilendiğini söylüyor.

Shark Tank yatırımcısı Kevin O'Leary, ekonomik değeri ve potansiyeli olan projelere yatırım yapmakla ilgilendiğini söylüyor. O'Leary, büyük kurumsal paranın kriptoya akması için açık düzenleyici çerçevelerin olması gerektiğine inanıyor.

Kanadalı işadamı Kevin O'Leary, “Mr. Harika” geçtiğimiz günlerde kripto alanında meydana gelen gelişmeler ve parasını nereye bahse girdiği konusunda oldukça iyimser olduğunu paylaştı.

CoinTelegraph ile yaptığı son röportajda O'Leary, bazı kripto varlıkları hakkında konuştu. Tabii ki, O'Leary'nin portföyünün yüzde 5'ini Bitcoin'de tuttuğunu bildiğimiz halde, başka varlıkları da paylaştı! O'Leary, elinde Hedera Hashgraph  $HBAR olduğunu söyledi. Ayrıca, gaz ücretini azaltma ve yeni yatırımcılar için giriş engelini etkin bir şekilde azaltma vizyonundan dolayı kurucusu Sandeep Nainwal'ı öven Polygon'a (MATIC) sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

O'Leary, yakın zamanda Helyum'da (HNT) yeni bir satın alma başlattığını açıkladı. Ayrıca Solana ve Avalanche gibi diğer Ethereum Layer-1 rakiplerine yatırım yaptı. Milyarder yatırımcı, kriptoda toplam “32 toplam pozisyona” sahip olduğunu söyledi. “Bazıları daha büyük pozisyonlar” diye ekledi.

Ancak O'Leary, Ethereum'da bunun "benim için yavaş" bir şey olduğunu söyleyerek bir araştırma yaptı. Böylece, FTX başkanı Sam Bankman-Fried'in bir projesi olan rakibi Solana'yı övmeye devam etti. İlginç bir şekilde O'Leary, yalnızca ekonomik değeri ve potansiyeli olan projelere yatırım yapacağını söyledi. Böylece Dogecoin (DOGE) gibi projelerden uzak duracağını, bunun Vegas'a gitmek gibi olduğunu söylüyor.

Kevin O'Leary Düzenleyici Ortam ve Stabil Paralar Hakkında

Kevin O'Leary, kripto endüstrisine, özellikle de Bitcoin'e gelen milyarlarca doların olduğuna inanıyor. Ancak düzenleyici kurumların net bir resim koyması gerektiğini de ekliyor. “Gerçekten ihtiyacımız olan şey, ABD düzenleyicilerinin politika yapması ve ardından tahsisler öncelikle bitcoin cinsinden başlayacak” dedi.

Ancak düzenleyici netlik ortaya çıkana kadar, finansal devlerin Bitcoin sahipliğinin mümkün olmadığını da ekliyor. Yönetiminde trilyonlarca dolar olan dev finans kurumlarının, düzenleyici kuralları olmadıkça Bitcoin'i asla bilançolarına koymayacaklarını söyledi. Ayrıca, ESG ve etikle ilgili diğer uyum zorunluluklarıyla da ilgilenmek zorundadırlar.

Ancak O’Leary, stabilcoinler için gelen politikalarla çok ilgilendiğini ekliyor. ABD'li politikacıların USD'yi dünyanın rezerv para birimi olarak tutmak için stablecoin'i onaylaması gerektiğine inanıyor. Kitco News'e konuşan O'Leary şunları söyledi:

ABD'de düzenleyici bir temelde dijital paraları tutturmanın en güzel yanı, ABD doları tarafından desteklenen küresel bir para birimi oluşturmasıdır. ABD dolarını küresel olarak referans para birimi olarak tutar. Ayrıca, O'Leary parasının önemli bir kısmını Merkezi Olmayan Finans (DeFi) alanına yatırdı. Ayrıca yüzde 100 yeşil enerji kullanan kripto madenciliği şirketlerine yatırım yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ