Kopya Ticareti Nedir?


Kopya Ticareti Nedir?

Hayat yolculuğunda tavsiyeye ihtiyacınız olduğunda, asla ormanlarından kaçmamış birine gitmezsiniz. Tam tersine çok gezmiş, çok görmüş kişilere gidiyorsunuz. Tıpkı hayatta olduğu gibi kripto ticaretinde de sizden daha deneyimli, daha fazla para kazanmış ve yoldaki tüm tuzaklar hakkında daha çok şey bilen insanlar var. Yani, kripto nişi hakkında her şeyi öğrenirken, kazanmaya başlamak için o profesyonel seviyeye gelene kadar beklemenize gerek yok. Başarılı tüccarlar tarafından oluşturulan botları kopyalayarak başlayabilir veya o tüccarları takip edebilirsiniz.

Kopya ticareti, topluluğun niş içindeki rolü güçlü olduğundan, son birkaç yılda popülerlik kazanan bir tür kripto ticaret stratejisidir. Kopya ticareti, piyasayı takip etmek ve riskleri yönetmek için gereken ticaret becerileri, zaman ve analiz olmadan en iyi ticaret fırsatlarını yakalamanıza olanak tanır. Basitçe, borsanızın bağlantılı borsa havuzlarında bulunduğu platformu bulun, belirli bir yatırımcının stratejisini/botunu veya etkileyici kar getiren bir portföyü kopyalayın, ücreti ödeyin ve uygun bir pasif gelir elde edin.

Kopya Ticareti Nasıl Çalışır?

Normalde, seçtiğiniz kopya alım satım yazılımı, perde arkasında sizin için tüm işleri yapacaktır, bu nedenle teknikler hakkında düşünmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek yoktur. Örnek olarak TradeSanta kullanarak buna bir göz atalım. Diyelim ki TradeSanta'ya zaten giriş yaptınız, hesabınızı zaten seçtiğiniz borsaya bağladınız. Şimdi tek yapmanız gereken Marketplace'e gitmek, sizin için önemli olan parametrelere (döviz, piyasa türü, çift, botun yaşı) göre tüm botları filtrelemek ve istenen yatırım getirisine sahip botları seçmek, ve ardından, Takip Et/Kopyala düğmesine tıklayın.

Platform, seçilen kripto alım satım stratejilerinden birini sizin adınıza kopyalayacak ve borsanızda alım satım işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirecektir.

Kopya Ticaretinin Avantajları

Kopya ticareti, yeni başlayanlar için kripto piyasasına girmek için uygun bir yoldur, çünkü işe yarayan ve belirli bir performans gösteren ticaret stratejilerini seçebilirsiniz. Kendi stratejinizi bir araya getirmeye çalışmak yerine başlamak için daha iyi ve daha kolay bir yol olabilir.
Kopya ticareti normalde size çok zaman kazandıran otomatik bir faaliyettir. Ayrıca, işlemler zamanında ve mümkün olan en hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.
Takip etmeden önce botların veya yatırımcıların istatistiklerini analiz edebilirsiniz. Kopya ticaret platformlarında sunulan tüm istatistikler ve çizelgelerle, tüccarın/botun çok sayıda takipçisi ve büyük bir getirisi olup olmadığını görmek gerçekten çok kolay.
Nedense belli bir süre sonra bir tüccar/bot/stratejiyi sevmeyi bıraktınız mı? Sadece dur ve başka birini seç.

Kopya Ticaretinin Dezavantajları

Kopya ticaretinde, en profesyonel ve deneyimli uzmanlar veya popüler botlar ve ticaret stratejileri ile bile hiçbir garanti yoktur. Pazar değişiklikleri ve hiçbir ticaret stratejisi, sonsuzluk boyunca en iyi performansı gösterecek kadar evrensel değildir.
Kopya ticaretiniz iyi giderse, size yardımcı olan diğer yatırımcılara/platformlara ödeme yapmaya hazır olun. İyi bir yatırımcının sizden talep etmek isteyebileceği ücretlerde bir üst sınır yoktur, ancak otomatik platformlarda, ücretli planlar normalde kesin olarak belirlenir.


2017 yılında, daha iyi ve daha basit dijital varlık alım satım yazılımı geliştirme konusunda tutkulu bir finans ve yazılım mühendisleri ekibi tarafından kurulan TradeSanta, size güçlü bir terminal, alım satım sinyalleri, botlar ve alım satım stratejileri sunan otomatik bir alım satım platformudur. Kopyalanacak  veya takip edilecek çok sayıda bot bulunan pazar yeri, platformun birçok özelliğinden yalnızca biridir ve şu an itibariyle tamamen ücretsizdir.

Yeni TradeSanta kullanıcıları, Marketplace'in en iyi performans gösteren botlarına göz atabilir, üzerlerine tıklayabilir ve ardından kopyalamaya başlayabilir. Vadeli işlemler ve spot enstrümanlar mevcuttur. Fiyat, abonelik planınıza bağlıdır ve sınırsız sayıda çift, tüm stratejiler, Telegram bildirimleri ve 49 bot için aylık 15 dolardan başlar.

Özetliyor


Kopya ticareti veya ayna ticareti olarak da bilinen sosyal ticaret, meslektaşlarınızın ve uzman yatırımcıların davranışlarını gözlemlemenize ve ticaret stratejilerini kopyalamanıza izin veren bir yatırım şeklidir.

Kopya ticareti stratejilerinin en büyük avantajı, yeni başlayanlar için kripto piyasasına girmek için uygun bir yol olmasıdır. Temel ve teknik analiz yapmaya gerek yok, sadece bunu profesyonel bir tüccara emanet edin.

Ancak bazı durumlarda para kaybetmeye hazır olun çünkü kimse mükemmel değildir. Ve uzmanlar bile, özellikle kripto pazarları gibi değişken pazarlarda hata yapar.

Başkalarının karlı stratejilerinden anında kazanmaya başlamak istiyorsanız, teknik ve temel analize zaman harcamadan kopya ticaretinde derinlere dalmanıza yardımcı olacak son teknoloji bir otomasyon aracı olan TradeSanta'yı deneyin , kripto ticaret robotlarını kullanarak kolayca satın alın ve satın.

Hala sorularınız mı var? Onları Telegram, Discord veya Twitter'a gel!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ