Sunulan mutat önergeye göre BlockFi, iflas davası devam ederken operasyona devam etmek için onay istiyor.

Kripto Kredi Kuruluşu BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu ve SBF

Sunulan mutat önergeye göre BlockFi, iflas davası devam ederken operasyona devam etmek için onay istiyor.
BlockFi, teminat olarak verilen 575 milyon dolarlık Robinhood Markets Inc. hissesini talep ettiği için Bankman-Fried'in holding şirketi Emergent Fidelity Technologies'e de dava açtı.

Kripto piyasası, Binance'in FTX imparatorluğunu kurtarabilecek bir anlaşmadan çekilmesinin ardından kısa süre önce yoğun bir kan banyosu gördü. Raporlara göre, borsadaki dramatik başarısızlık, kripto kredi firması BlockFi üzerinde büyük bir etki yarattı ve New Jersey Bölgesi için Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesinde 11. bölüm iflas başvurusunda bulunmaya zorladı. İflas davasına göre şirket, operasyonel iş birimini yeniden yapılandırma kararı aldı. Bu, müşteriler ve paydaşlar için kurtarılabilir olanın en üst düzeye çıkarılmasını sağlayacaktır.

BlockFi'nin mali danışmanı Mark Renzi, ilgili tüm paydaşlar için şeffaf bir süreç ve en iyi sonucu beklediklerini belirtti.

BlockFi, başlangıcından bu yana kripto para birimi endüstrisini şekillendirmek ve sektörü olumlu yönde ilerletmek için çalıştı. BlockFi, tüm müşteriler ve diğer paydaşlar için en iyi sonucu elde eden şeffaf bir süreci dört gözle bekliyor.

Dosyalama, BlockFI'nin 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında bir yükümlülüğü olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca BlockFi, FTX ve bağlı şirketleri de dahil olmak üzere harici kuruluşların borçlu olduğu tüm yükümlülükleri geri almaya çalışıyor. İlginç bir şekilde, borsanın mevcut iflas işlemleri nedeniyle FTX'ten toparlanmasının ertelenmesini bekliyor.

BlockFi, Robinhood Hisseleri İçin Sam Bankman-Fried'e Dava Açtı

BlockFI'nin, borsanın iflas başvurusunda bulunmasından bir hafta sonra, 14 Kasım'da FTX ve bağlı kuruluşlara maruz kaldığını açıkladığı hatırlanabilir. Temmuz ayında firma ayrıca FTX'ten beklenen yaklaşık 400 milyon dolarlık kredi tesisi ile kripto borsası ile bir anlaşma yaptığını duyurdu. Kripto borsası ayrıca borç veren firmayı 240 milyon dolara satın alma seçeneğine de sahipti. Bu ifşa ile FTX çöküşü, BlockFi'nin likidite sıkıntılarını ciddi şekilde kötüleştirdi. 11 Kasım'da, müşterilerin para çekme işlemlerini etkileyen platformdaki faaliyetleri sınırlandırdı.

BlockFi, teminat olarak verdiği Robinhood Markets Inc. hisselerini talep ettiği için Bankman-Fried'in holding şirketi Emergent Fidelity Technologies'e de dava açtı.

Sunulan mutat önergeye göre BlockFi, iflas davası devam ederken operasyona devam etmek için onay istiyor. Bir diğer önerge de işçi ücretlerinin itirazsız ödenmesini talep ediyor. Raporlar, BlockFi'nin devam eden iflas işlemleri sırasında operasyonel maliyetini finanse etmek amacıyla elinde 256 milyon dolar nakit olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda maliyetleri en aza indirmeye çalışır.

Kripto platformu ETC Group'un kurucusu ve eş CEO'su Bradley Duke şunları söyledi:

BlockFi için talihsizlik, Haziran ayında kendilerine bir cankurtaran halatı teklif eden beyaz şövalyenin, kısmen Alameda Research'te aynı olaydan kaynaklanan büyük kayıplar nedeniyle, kendilerinin çözücü kalmayı başaramamış olması - Terra Luna'nın çöküşü ve Üç Ok Başkenti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ