Cüzdan sağlayıcısı Childly tarafından yapılan yeni bir araştırma katılımcıların % 66'sının kripto para birimlerine yönelik olarak vergi alınmasını desteklediğini tespit etti.

Kripto Kullanıcılarının Üçte İkisi Kriptoyu Vergilendirmeyi Destekliyor

Cüzdan sağlayıcısı Childly  tarafından yapılan yeni bir araştırma katılımcıların % 66'sının kripto para birimlerine yönelik olarak vergi alınmasını desteklediğini tespit etti.

Ankete dünya çapında 5.750'den fazla kripto kullanıcısı katıldı ve beşte bir kripto kullanıcısı dijital varlık vergilendirmesine karşı çıkıyor.

Anket, kripto topluluğunun adil olduğu sürece kripto paraların vergilendirilmesiyle ilgili hiçbir sorunu olmadığını ima etti.

Yoklanan kripto kullanıcılarının sadece% 20'si şu anda vergilendirilen kripto para birimlerine katılmıyor ve ankete katılan kripto kullanıcılarının % 9'u kripto paralara yönelik olarak vergi getirilmesinin çok erken olduğunu düşünüyor.

 Japonya'nın geçen ay yürürlüğe giren mevcut kripto para birimleri mevzuatındaki yeni değişiklikler olan Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA), “sanal para birimine” yapılan tüm referansların “kripto varlığı” terimiyle değiştirilmesini öngörüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ