Küresel kriz sırasında açık kaynak işbirliği ve teknolojik yenilikler çok önemlidir. COVID-19 salgını ışığında, bu küresel tehdidin üstesinden gelmek için ne kadar çok kaynak toplayabilirsek o kadar iyidir.

Kripto Madencileri, Koronavirüs  Tedavisini Bulmak İçin Kulelerini Döndürebilir

Küresel kriz sırasında açık kaynak işbirliği ve teknolojik yenilikler çok önemlidir. COVID-19 salgını ışığında, bu küresel tehdidin üstesinden gelmek için ne kadar çok kaynak toplayabilirsek o kadar iyidir. COVID-19 salgını için potansiyel tıbbi çözümler bulmak için ilginç ve potansiyel olarak etkili bir işbirliği girişimi Folding @ home tarafından başlatılmış durumda.

“Virüsler [...] bağışıklık sistemlerimizi baskılamak ve kendilerini çoğaltmak için kullandıkları proteinlere sahiptir. Koronavirüsün üstesinden gelmek için, bu viral proteinlerin nasıl çalıştığını ve bunları durdurmak için terapötikleri nasıl tasarlayabileceğimizi anlamak istiyoruz ”

Yeni koronavirüs hakkında daha derin bir anlayış kazanmak ve COVID-19 için terapötikleri potansiyel olarak keşfetmek için, Fold @ Home gönüllüleri protein simülasyonlarını çalıştırmak için atıl hesaplama güçlerine katkıda bulunmaya çağırıyor. Girişim daha önce Ebola ile mücadelede başarılı adımlar attığından, proje COVID-19 için değerli terapötik çözümler bulmaya yardımcı olabilir.

Folding @ home “girişimin web sitesine göre“ protein katlanması süreci ve çeşitli hastalıklarda yer alan proteinlerin hareketleri dahil olmak üzere protein dinamiklerini simüle etmek için dağıtılmış bir bilgi işlem projesidir ”.

Buradaki fikir, dünyanın dört bir yanındaki vatandaş bilim adamlarının, bilim adamlarının terapötikleri geliştirmelerine yardımcı olmak için bilgisayarlarında protein dinamiği simülasyonları çalıştırmak için gönüllü olduklarıdır. Bilgisayarlarında güçlü grafik kartlarına sahip olan gönüllülerin yardımıyla, protein dinamiklerini simüle etmek için daha fazla bilgi işlem gücü kullanıldıkça, daha kısa sürede daha fazla simülasyon gerçekleştirilebilir.

Dijital para madenciliği yapmak için GPU'larla dolu platformlar kullanan kripto para madencileri, hesaplama güçlerini potansiyel bir tedavi bulmaya yönlendirerek COVID-19 krizini çözme konusunda kendi rollerini oynamaya yardımcı olabilir. Kaç kripto madencisinin, binlerce insanın (milyonlarca olmasa da) hayatını kurtarmak için madencilik gelirlerinden vazgeçeceği görülüyor. Ancak açık olan, madencilik havuzlarının Folding @ Home projesi için mükemmel gönüllüler olacağıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ