En büyük madencilik şirketi Bitcoin fiyatının yaklaşmakta olan halving nedeniyle yükseleceğini düşünüyor.

Kripto Madencilik Devi Bitmain 2020 Halvingi İçin Opsiyon Sözleşmesi Oluşturacak

Şu an kurucu ortağı Jihan Wu tarafından tek başına ele geçirilen kripto para madencilik devi Bitmain, mücadele eden işletmelerini canlandırmasını sağlayacak riskli bir strateji benimsemiş durumda. Başarısı büyük ölçüde Bitcoin'in 2020'deki fiyat hareketine bağlı.

Halving Odaklı Ralli

Stratejisinin bir parçası olarak, Bitmain, büyük ekipman grupları sipariş eden maden çiftliklerine opsiyon sözleşmeleri koyacak. Bu türev araç, firmanın müşterilerinin Bitcoin fiyatının son kullanma tarihinde volatiliteye karşı korunma aracı olarak düşeceği konusunda bahis yapmalarını sağlıyor.

Mesela, Bitcoin fiyatı düşüş eğilimi nedeniyle 5.000 ABD Dolarının altına düşecek olsaydı, Bitmain riskli bir karşı taraf gibi davranırdı. Başka bir boğa çalışması durumunda, artan fiyatlardan büyük kazanç elde edebilecek madenciler için kaybedilen bir teklif olacaktı.

Bitmain tarafından kullanılan diğer taktikler, ortak madenciliği (madencilik çiftliklerinin ekipmanlarını kiralamasını sağlar) ve satış stratejisini katmanlı bir ödeme yapısı lehine değiştirmeyi içeriyor.

Bitmain'in Gerileyişi

Kripto endüstrisinin can damarlarından biri olan Bitmain, 2018'in ilk yarısında dünyanın zirvesindeydi. Şirket o kadar güçlendi ki, maden havuzlarının üçünü (BTC.com, AntPool ve ViaBTC) kontrol etmeye yakındı. Bitcoin hash gücündeki payı, böylece tehlikeli bir emsal yaratıyordu.

Ancak dev hızla düştü. Şirket iç mücadeleye girerken Bitmain'in halka arz planları rafa kaldırıldı.

 Şirketin Wu liderliğindeki heyecana geri dönüş yapıp yapamayacağı henüz belli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ