Kripto para madencisi Argo Blockchain, madencilik kapasitesini % 75 artırmak için yeni 3.616 Bitmain makinesi kuruyor.

Kripto Madencisi Argo Blockchain, Kapasitesini % 75 Artırmak İçin Yeni Bitmain Makineleri Kuruyor

Haberleri Perşembe günü açıklayan Londra Borsası (LSE) listesindeki firma, yeni Bitmain Antminer T17 makinelerinin 10 Ocak'a kadar faaliyete geçmesinin beklendiğini söyledi. Bu makineler, Argo'nun madencilik makinelerinin kurulu tabanının varlığını % 75 artışla 159 petahash'a (PH) ulaştırıyor.

Geleceğe bakacak şekilde, firma 2020 yılının ilk çeyreği sonunda toplam madencilik kapasitesini % 204 oranında artırmak için 6.384 adet daha makine kurmayı planlıyor.

Argo bugün ayrıca operasyon başkan yardımcısı Peter Wall'u CEO'ya yükseltti. Peter, duyuruya göre bir kripto madencisi.

Argo'nun yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Mike Edwards, "[Wall'un] Argo bilgisi ve kriptolama konusundaki geniş ve derin tecrübesi, Şirket'e daha sonraki büyüme aşamasına geçtiği gibi hizmet edecek" açıklamasında bulunuyor.

Firma geçtiğimiz günlerde “2020'ye kadar dünyanın en büyük halka açık kripto madencisi” olmayı hedeflediğini söyledi. Bu amaçla elektriğini 14 megawatt'tan 64 megawatt'a çıkardı.

 Argo, geçen Ağustos ayında LSE'de düzenlenen ilk halka arz (IPO) aracılığıyla yaklaşık 32.5 milyon dolar fon topladı. Firma 2018 yılında yaklaşık 5 milyon dolar vergi öncesi zarar gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ