Nasdaq listesindeki kripto madencisi Riot Blockchain, 1000'den fazla Bitmain cihazı kurarak Oklahoma City'deki tesisini genişletiyor.

Kripto Madencisi Riot Blockchain Oklahoma Tesisini Genişletiyor

Nasdaq listesindeki kripto madencisi Riot Blockchain, 1000'den fazla Bitmain cihazı kurarak Oklahoma City'deki tesisini genişletiyor.

Riot, Salı günü yaptığı açıklamada, Riot'un Bitmain'den madencilik hash gücünü % 240 artırması beklenen 1.067 adet S17 Pro Antminer aldığını açıkladı. Yeni makinelerin dağıtımının önümüzdeki yedi iş günü içinde tamamlanması bekleniyor.

Geçen ay, Riot tesiste 3.000 adet S17 Pro Antminer kullandı. Firma bu madencilerin 4.000'ini Aralık ayında yaklaşık 6.35 milyon dolara Bitmain'den satın aldı. Özellikle Riot, corona virüsü salgınının emirlerinin zamanlaması nedeniyle onu etkilemediğini söyledi.

En son genişleme haberleri, Riot'un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) herhangi bir yaptırım önermeksizin şirketle ilgili soruşturmasını sonuçlandırmasından birkaç gün sonra geliyor. SEC, varlıklarını araştırdığı için 2018'de Riot'a bir celp yayınladı. O yılın ilerleyen saatlerinde regülatör, Riot’un kayıt beyanlarını ve Kanada kripto para borsası Coinsquare'e yatırımını araştırmak için araştırmasını genişletti. Firma şimdilik açık ve net görünüyor.

 Daha önce Bioptix olarak bilinen Riot, 2017 yılında biyoteknolojiden kripto madenciliğine dönüştü. Hareket, firmanın hisselerinin o zaman % 1.611 kadar yükselmesine neden oldu. Ancak son finansal performansı zayıftı. Riot, 30 Eylül 2019'da sona eren dokuz aylık dönemde yaklaşık 16.6 milyon $ net zarar bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ