Milyarder Mike Novogratz, açgözlülüğün rasyonel düşünceyi geride bıraktığı 200 kat kripto getirisinin anormal olduğunu söyledi.

Kripto Milyarderi Mike Novogratz, Kriptodan 200 Kat Geri Dönüş Konusunda Uyardı ve Buna

Milyarder Mike Novogratz, açgözlülüğün rasyonel düşünceyi geride bıraktığı 200 kat kripto getirisinin anormal olduğunu söyledi.

Novogratz, kripto kaldıracının durumu hakkında "çok yanıldığını" kabul etti ve SEC'in perakende yatırımcıları korumak için daha fazlasını yapması gerektiğini söyledi.

Milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde kripto piyasasının durumu hakkında konuştu. 20 Haziran Çarşamba günü New York'taki Christie's Art + Tech Summit'te konuşan Novogratz, kripto alanındaki son oynaklık konusunda uyardı.

Kripto yatırımlarından 200 kat getiri elde etmenin basitçe 'normal değil' olduğunu da sözlerine ekledi. Novogratz, daha fazla ihtiyatlılık eklerken, “herkes yatırımcı olmak için yaratılmamıştır” dedi. Açgözlülüğün rasyonel düşünme yolunda çok sık olabileceğini de sözlerine ekledi. Zirvede dinleyicilere hitap eden Mike Novogratz şunları söyledi:

Çok fazla kripto satın alan arkadaşlarım vardı ve bu onların hayatlarını değiştirmişti . Çok fazla para kazanmayan ama birdenbire kriptoda 5 milyon dolarlık net değere sahip olan adamlar. Onları salladım ve gözlerimin içine bakmalarını sağladım [ve] dedim ki, 'Bunun yarısını ya da üçte ikisini satmanız gerekiyor, bir şeylerden 200 kat para kazanmanız normal değil.

Novogratz, kripto pazarına yönelik eleştirilerini yaparken oldukça sesli davrandı. Ancak, bu hafta başlarında Salı günü Bloomberg Crypto Summit'te konuşurken hayal kırıklığını dile getirdi. “Bu çok sinir bozucu çünkü zaman zaman tüm endüstri bir grup aptal gibi görünüyor” dedi.

Mike Novogratz, bu yılın başlarında çöken ve yatırımcıların servetindeki 40 milyar doları yok eden Terra'nın güçlü bir destekçisiydi. Ancak daha sonra yatırımında daha alçakgönüllü olması gerektiğini itiraf etti.

Mike Novogratz Kripto Kaldıraç ve SEC Üzerine

19 Temmuz Salı günü Bloomberg Crypto Summit'te konuşan Novogratz, piyasadaki kripto kaldıracının büyüklüğü konusunda "çok yanıldığını" itiraf etti. Zirve sırasında Novogratz şunları söyledi:

İnsanların beklediğini sanmadığım şey, profesyonel kurumların bilançolarında ortaya çıkacak ve zincirleme olaylara neden olan kayıpların büyüklüğüydü. Tamamen tasfiye ve uzayda güvene büyük zarar veren tam teşekküllü bir kredi krizine dönüştü.

Ayrıca Novogratz, düzenleyicileri yatırımcıların çıkarlarını korumak için yeterince şey yapmamakla da suçladı. Böylece kripto alanında daha fazla şeffaflık talep etti. "SEC'in ne yapması gerektiğini, yapabileceğini veya yapmış olabileceğini bilmiyorum, ancak perakende yatırımcıları korumak için fazla bir şey yapmadılar" dedi.

Bitcoin ve Web 3'te Yükseliş

Novogratz, kriptoda 200 kat kazanç konusunda temkinli olmasına rağmen, Bitcoin'de yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Galaxy Digital'in kurucusu, Bitcoin'in önümüzdeki beş yıl içinde 500.000 dolarlık dönüm noktasına ulaşmak için tüm olasılıklara sahip olduğuna inanıyor.

Kurumsal yatırımcıların bu gerilemeyi bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini de sözlerine ekledi. Novogratz ayrıca şunları söyledi:

Bu, evlat edinme yolunda bir darbe olsa da, kesinlikle bir U dönüşü değil. Avrupa, Orta Doğu ve ABD'de henüz sürece dahil olmamış kurumları bir fırsat olarak görmeye devam ediyoruz.

Ayrıca Novogratz, Web 3.0'daki gelecekteki büyüme konusunda da yükselişini sürdürüyor. “Önümüzdeki on yılda, Web3 ve blok zincirler endüstrileri, toplulukları ve bildiğimiz şekliyle interneti yeniden şekillendirecek, fiziksel ve dijital gerçekliklerimiz arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ