Ortak bir açıklamaya göre, kripto yazılım şirketi Lukka ile muhasebe hizmeti CPA.com arasındaki bir ortaklık muhasebeciler için kripto vergi araçları oluşturmakta.

Kripto Muhasebe Firması ve CPA.com Vergi Sezonundan Önce Yeni Yazılımlar Sunmak İçin Ortaklık Kuruyor

İkili, Ocak ayının ortalarında "Profesyoneller için LukkaTax" ı açıklamayı planlayarak şirketlerin dijital işlem raporlayan müşterilere araçlarını yerleştirmelerini ve onlara hizmet etmelerini sağladı.

Platform

CPA.com'un başkanı ve CEO'su Erik Asgeirsson yaptığı açıklamada platformun bu yıl Milli Gelirler Dairesi (IRS) faaliyetleri sonrasında önem kazandığını belirtti.

Nitekim, Ağustos ayında IRS, bazıları hala düzenleyiciye borçlu olan parasal miktarları listeleyen kripto para birimi sahiplerine binlerce bildirim göndermiş durumda. Ek olarak, vergi mükelleflerinden yeni 1040 vergi formunda kripto sahibi olup olmadıklarını açıklamaları istenecek. Bu bildirimler, IRS'nin vergi mükelleflerinin hard forklardan alınan kripto için vergi ödemesini gerektiren yeni bir kripto para birimi vergi kılavuzu yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi.

Yeniliğe İşaret

Lukka ve CPA.com, 1040 değişikliğine “dijital varlıkların artan mülkiyetinin tanınması” olarak işaret ettiler.

Kripto sahibi olan kişilerin sayısının önümüzdeki yıllarda hızlı bir şekilde artması bekleniyor ve IRS vergi hesaplarında kripto para birimlerini ilan etmek için iyi niyetli bir çaba göstermemiş olan vergi mükellefleri üzerinde bir uygulama geliştirdiğini açıkça belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ