Aura FAT SPAC, Nasdaq'ta işlem gördü ve halka arzını fazla tahsis turunu bitirdikten sonra 115 milyon dolarlık fonla sonlandırdı.

Aura FAT SPAC, Nasdaq'ta işlem gördü ve halka arzını fazla tahsis turunu bitirdikten sonra 115 milyon dolarlık fonla sonlandırdı.

Özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan Aura FAT Projects Acquisition Corp. (AFARU), Nasdaq'taki halka arzını kapattı ve kripto endüstrisi varlıklarına odaklanarak 115 milyon dolar topladı.

Cayman Adaları'na bağlı SPAC, 13 Nisan'daki ilk halka arzı (IPO) sırasında etkileyici bir 100 milyon dolar artı 15 milyon dolarlık fazla tahsisat topladı ve firmadan 19 Nisan'da yapılan bir duyuruya göre toplamını 115 milyon dolara çıkardı.

Ayrıca Singapur merkezli finansal hizmet firmaları Aura Group ve Fat projeleriyle yapılan sponsorluklardan da fon alıyor. SPAC'ın web sitesi, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Endonezya, Vietnam, Tayland, Malezya ve Filipinler'de bir varlığı olduğunu belirtiyor.

Aura FAT, Web3, kripto, dijital defter ve e-oyun varlıklarıyla ilgilenen gelişmekte olan teknoloji şirketlerine ilgi duyduğu için blok zinciri sektöründeki satın almaları hedefleyecektir.

1 Nisan'da Bitcoin (BTC) madencilik şirketi PrimeBlock, 10x Capital Venture Acquisition Corp II SPAC ile birleştiğini duyurdu. Birleşme 1,3 milyar dolar değerinde ve PrimeBlock'u halka açık bir şirket yapacak.

Mart ayının sonlarında Thunder Bridge Capital Partners IV SPAC, Conicheck Group N.V'yi oluşturmak için Japon kripto borsası Coincheck ile birleşti. Birleşmenin değeri 1,25 milyar dolar ve bu yılın ikinci çeyreğinde Nasdaq'ta listelenmesi bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ