Güney Afrika eşler arası, kripto özellikli güneş kiralama platformu Sun Exchange, 3 milyon dolarlık yeni fon sağladı.

Kripto Özellikli Güneş Kiralama Platformu Sun Exchange Genişleme İçin 3 Milyon Dolar Topladı

Güney Afrika eşler arası, kripto özellikli güneş kiralama platformu Sun Exchange, 3 milyon dolarlık yeni fon sağladı.

Londra merkezli özel sermaye şirketi ARCH Emerging Markets Partners'ın Afrika Yenilenebilir Enerji Fonu bu tutarı yatırdı ve Sun Exchange'in 4 milyon dolarlık A Serisi'ni kapattı.

Taze sermaye ile Sun Exchange, hizmetlerini Sahra Altı Afrika'da genişletmeyi, üyelik tabanını büyütmeyi ve daha fazla personel kiralamayı planlıyor. Girişim, üyelerinin güneş pillerine sahip olmalarını ve üretilen elektriği okullar, klinikler, çiftlikler ve su tesisleri gibi iş ve kuruluşlara satmalarını sağlıyor.

Bir güneş pilinin maliyeti yaklaşık 5 $ ve Sun Exchange Güney Afrika Randı ve bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Başlangıç, güneş paneli satışlarındaki marjlar ve üretilen ve satın alınan elektrik ücretleri üzerinden gelir üretmektedir.

Sun Exchange'in ayrıca SUNEX adlı bir ödül tokenı var. Token sahiplerine indirimli güneş pili fiyatları ve güneş projelerine öncelikli erişim de dahil olmak üzere bazı faydalar sağlıyor.

Başlangıçta 162 ülkeden 17.000'den fazla üye olduğu iddia ediliyor. Özellikle, ABD üyeleri herhangi bir kira geliri almaz ve daha çok hayır kurumlarına bağışlanır. Bunun ABD'de menkul kıymetler yasalarından kaçındığı bildiriliyor.

 Sun Exchange 2015 yılında başlatıldı ve Boost VC'den Adam Draper'ı ilk yatırımcılarından biri olarak sayıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ