Kripto para alanında her yeni gelişmenin kuşkusuz önem taşıdığını görüyoruz.

Kripto para alanında her yeni gelişmenin kuşkusuz önem taşıdığını görüyoruz. Ancak bazen öyle gelişmeler yaşanıyor ki bu gelişmeler alanda bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Kripto para alanı ile ilgili olarak birçok ülke yasakları hayata geçirmeye hazırlanırken kimi ülkelerin de kapıları sonuna kadar açarak bu alanda söz sahibi olmak istediklerini görüyoruz. Bu noktada bir hamle yapan yer ise Dubai oldu.

Dubai ilk kripto para yasasının kabul edildiğini ve kripto para sektörünü geliştirmeye odaklanacak bir Sanal Varlık Düzenleme Kurulu’nun oluşturulduğunu açıkladı.

Kripto para sektörü açısından bakıldığında Çin’in kripto paralara yasak uyguladığı ve Hindistan’ın yüzde 30 vergi getirdiği böyle bir dönemde atılan bu adımın sektör için çok önemli olduğu ifade ediliyor.

Kripto Para sektörünün bu tür olumlu gelişmelere ihtiyacı var. Zira karşımızda yeni gelişen ve giderek daha fazla büyüyen bir alan var. Alana yapılan yatırımlar da giderek arttığı için yapılan girişimlerin sonuçsuz kalmaması adına yasal zeminin çok önemli olduğu vurgulanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ