Kripto para piyasasında hareketli sayılabilecek bir Nisan ayı yaşıyoruz.

Kripto para piyasasında hareketli sayılabilecek bir Nisan ayı yaşıyoruz. Her bir gelişmenin ayrı bir önemi var. Kimi zaman hareketlilik kripto para birimi projelerinin açıklamaları ile renkleniyor. Kimi zaman ise kripto para borsalarından gelen duyurular piyasaya çeşitlilik katıyor.

Bu ay PoS odalı blokzincir olarak kripto para piyasasında yer alan Tezos’un hamlelerini duyduk. Tezos, blok sürelerini azaltmak ve performansı da en üst seviyeye çıkarmak amacıyla konsensüs algoritmasında değişikliğe gitti. Tezos tarafından yapılan basın açıklamasında Ithaca 2 ve Enemy olarak bilinen mevcut algoritma, Tenderbake ile değiştirildi. Tenderbake, daha düşük blok süreleri sağlamakla kalmıyor aynı zamanda daha sorunsuz çalışan uygulamalar da üretiyor.

Nisan ayında Shiba Inu tarafında da hareketlikler gözlemlendi. Token yakıım mekanizmasının etkin bir şekilde kullanımı devam ediyor. Bu mekanizma ile Shiba Inu’nun astronomik sayıdaki token sayısının makul bir seviyeye çekilmesi hedefleniyor.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin LooksRarw, Chain ve Keep3rV1 isimli altcoinler’i listeledi.

Elinde bulundurduğu Bitcoin miktarını 10 milyar doların üzerine çıkarıp lider kripto para biriminde en büyük cüzdan olmayı hedefleyen Terra ise Bitcoin alım coşkusuyla gündeme geldi. Son olarak Measurable Data Token (MDT)’nin Crypto.com isimli kripto para borsasında listelendiğini belirtelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ