Kripto para alanının temelini bilindiği üzere blok zincir teknolojisi oluşturuyor.

Kripto para alanının temelini bilindiği üzere blok zincir teknolojisi oluşturuyor. Bu teknolojiye hiç yabancılık çekmeyen bir kesim var ise kuşkusuz p da yazılımcılar. Bitcoin ve kripto para alanının gelişimiyle yazılımcılar kendilerini bir anda bu alanın içinde buldular.

Çoğu yatırımcı kendi işiyle uğraşırken bir de kripto paralarla ilgilenmeye başladı. Ancak kabul edelim, böyle bir uğraşı beraberinde uykusuz geceler anlamına da geliyor.

Tabi, motivasyonlar da yüksek oluyor haliyle. Bu motivasyon beraberinde sistematik ve bilimsel çalışmayı da getiriyor. Çalışmayı bir de meslek haline getirenler var tabi.

Fiziksel ve zihinsel anlamda yorucu bir atmosfer aslında böyle bir alanı meslek haline getirmek. Psikolojik yıpranmayı da doğuracaktır bu süreç ama hayatımızda çoğu defa bir şeyler kazanmaya çalışırken yıpranmıyor muyuz zaten?

Peki böyle bir uğraşınız var ise ve bunu bir meslek olarak yapıyorsanız yapmanız gereken başka şeyler de var mı acaba? Elbette var. Sevdiğiniz başka şeylerle de uğraşıp kripto paraların haricinde de bir hayatınızın olduğunu unutmamanız gerekiyor. Hatırlatalım: Bağımlılık ayrı bir şey, bir şeyi meslek haline getirmek farklı bir şey.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ