Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük bankalardan biri olan Bank of America (BoA), şimdi müşterilerinin Bitcoin vadeli işlemleri yapmasına izin veriyor.

Kripto Para Alanını Sevindiren gelişme: Bank of America’dan Yeni Bitcoin Hamlesi Geldi

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük bankalardan biri olan Bank of America (BoA), şimdi müşterilerinin Bitcoin vadeli işlemleri yapmasına izin veriyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yatırımcıların Bitcoin vadeli işlem ticaretine erişmesini mümkün kılan ilk kurumlardan biridir. Bilgi, konuyla ilgili bilgisi olan kişilere erişimi olan CoinDesk tarafından yayınlandı.

Bank of America, Bitcoin Vadeli İşlemleri Alım Satımını Sunmaya Başladı

Büyük müşteriler ve yatırımcılar artık Bitcoin vadeli işlemlerini alıp Bank of America aracılığıyla kripto para piyasasına erişebilecekler. Seçilen müşteriler kripto ticareti faaliyetlerinde bulunma olanağına sahip olacaklar. Bu, finans kurumunun birkaç yıllık muhafazakar yaklaşımından sonra gelir.

Bunun, kullanıcılara kripto para ticareti vadeli işlemleri sunmaya karar veren en son banka ve finans şirketlerinden sadece biri olduğunu da belirtmekte fayda var. Geçmişte, diğer firmalar, Bitcoin için vadeli işlemler de dahil olmak üzere farklı ticaret ürünleri yayınladılar. Goldman Sachs, kripto ile ilgili çözümler sunan bu kurumlardan biridir.

Karar, Bitcoin işlem hacimlerinin ayların en düşük seviyesine düştüğü ve bu yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000$'a ulaştıktan sonra fiyatının şimdi 31.000$'a yakın olduğu kripto para piyasasında bir anda geldi.

Yeni alım satım hizmetleri yatırımcılar için faydalı olabilse de, kullanıcıların Bitcoin vadeli işlemleriyle alım satım yapması çok büyük bir ilgi uyandırmayabilir. Buna rağmen, kripto para piyasası için kesinlikle çok olumlu bir şey. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ikinci yatırım bankası, şimdi seçilen müşterilerin Bitcoin vadeli işlemlerinde ticaret yapmasına izin veriyor.

Bu, vadeli işlemler yoluyla kripto para piyasasına erişmenin yeni bir yoluna sahip olacak olan tüm endüstri için kesinlikle bir yükseliş anlamına geliyor. Bu, Morgan Stanley'nin yatırımcılara BTC'ye erişim sunmaya karar vermesinin ardından geldi. CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, bazı Bank of America müşterileri şimdiden yeni alım satım hizmetlerini kullanırken, diğerleri hesaplarını kurmaya başlıyor.

Dünyanın her yerinden şirketler ve finans kuruluşları, yatırımcılardan ve müşterilerden gelen yeni taleplere uyum sağlıyor. Kripto para piyasası çok hızlı büyüyor ve aylar önce çok yüksek hacim seviyelerine ulaşabildiler. Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi, şimdi Bitcoin ve kripto ticaret çözümlerine erişmek isteyen birçok yatırımcının dikkatini çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ