Perşembe günü pazar katliamına rağmen, popüler bir Bitcoin fiyat tahmin modelinin yazarı hala devasa fiyatı savunuyor.

Kripto Para Analisti Bitcoin’de Bu Fiyat Seviyesini Hedefe Koydu

Perşembe günü pazar katliamına rağmen, popüler bir Bitcoin fiyat tahmin modelinin yazarı hala devasa fiyatı savunuyor. Bitcoin fiyatının 2021 boyunca bir noktada 100.000 dolardan fazla değere ulaşacağını iddia eden kripto para birimi analisti, stok akış modelinin hala sağlam olduğunu söylüyor.

PlanB (@ 100trillionUSD), popüler ve büyük ölçüde yükselen Bitcoin fiyat modelinin hala kırılmadığını söylüyor. Bitcoin birkaç saat içinde yüzde 50'den fazla düştükten sonra bile model hala geçerliliğini koruyor. Bitcoin fiyatı, model tarafından tahmin edilen standart sapma bantları içinde kalır.

Bitcoin Fiyatı Düştü Ama Yarılanma Sonrası Ralli Hala Kartlarda mı?

PlanB’in daha önce birçok kez kıtlığa dayalı olarak gelecekteki Bitcoin fiyatlarını belirlemek için popüler olan "Stok Akışı" modeli alanda son derece gündem olan bir model. Projeksiyon, diğer tüm şeylerin eşit olması nedeniyle, Bitcoin'in ihraç oranındaki ani düşüşlerin kripto para biriminin fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin ağının, yalnızca ağ konsensüsü ile ayarlanabilen önceden belirlenmiş bir kurallar kümesine uyduğu düşünüldüğünde, Bitcoin'in yayınlanma oranındaki tek değişiklik, dörtlü "Bitcoin yarıları" biçiminde gerçekleşir. Her 210.000 blokta, her blokla verilen yeni Bitcoin sayısı otomatik olarak yarıya indirildi. Blok ödülünü 6.25 BTC'ye indirecek bir sonraki yarılanma bu Mayıs ayında yapılacak.

Önceki yarılanmalar, Bitcoin sahipleri için muazzam kazançlardan önce geldi. Aşağıdaki tweet'te gösterilen stok akışı modeli, Bitcoin'in önceki fiyat hareketlerine büyük ölçüde uyuyor ve elbette dramatik boğa piyasası hareketleri olayları kendileri takip ediyor gibi görünüyor.

Aşağıdaki görüntüde, soldaki tablo, öngörülen fiyatı (ince koyu mavi çizgi) aktaracak stoku ve ayrıca bir ve iki standart sapmayı (açık mavi alanlar) göstermektedir. Yazma sırasında 5.300 dolardan daha azına düştükten sonra bile PlanB, Bitcoin fiyatı sapma bantları bile bırakmadığından modelin bozulmadan kaldığını iddia ediyor.

 Analist, aşırı oynaklığın piyasa oyuncularının “zayıf eller” i sallayarak başka bir örneği olduğunu yazıyor: “Aşırı risk olmadan aşırı geri dönüş yok.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ