Çoğumuzun kripto para alanı ile ilgili bilgisi yokken daha huzurlu ve stressiz bir hayatım vardı diyor yakın bir arkadaşım.

Çoğumuzun kripto para alanı ile ilgili bilgisi yokken daha huzurlu ve stressiz bir hayatım vardı diyor yakın bir arkadaşım. 2016 yılından beri piyasada olduğunu ve o zamandan bu yana iyi ki bu piyasada yer aldığını vurguluyor. Ancak bu piyasada olmanın bedelleri yok mu? Elbette mi?

Kimileri belki de hayatları boyunca kazanamayacağı paraları gördüler. Kazançlarını farklı alanlara yatırdılar. Halen daha piyasada yer almayı sürdürüyorlar. 24 saatlik zaman diliminin önemli nir kısmını bu piyasada bu piyasada geçiriyorlar. Açıkçası kimi zaman da uykusuz kalıyorlar.

Piyasada yer alanlar kazanmaya başladıktan sonra ekonomik özgürlüğün  ne demek olduğunu muhtemelen daha iyi anladılar. Parasal özgürlüğün rahatlığından olsa gerek haftalık çalışma saatlerini azalttılar. Ancak bunlar herkes için geçerli değil.

Kripto para piyasasında para kaybedenler ise belki de büyük riskler almaya devam ediyorlar. Ancak bir gerçek var ki, o da gerek kazananlar gerekse de kaybedenler açısında kripto para bağımlılığı.

Kripto para bağımlısı olanlar ellerinde telefon ile günlerini geçiriyorlar. Telefonu bırakmaları mümkün değil. Yemek yemeyi bile unutuyorlar. Peki böylesi bir durum ilerisi için nasıl bir netice verecek? Kanımca kripto para bağımlılığından dolayı psikiyatriye girip tedavi gören insan sayısı artacak. Stres kaynaklı rahatsızlıkları zaten zikretmeye gerek yok. Sağlığınızı kaybetmemeye çalışın derim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ