Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun tabanı Bitcoin olsa da, örneğin, ulusal alternatif para birimleri gibi ilginç uygulamalar vardır.

Kripto Para Birimi Olmayan Sanal Para Birimleri

Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun tabanı Bitcoin olsa da, örneğin, ulusal alternatif para birimleri gibi ilginç uygulamalar vardır.

Kripto para birimleri değildir, çünkü bir ihraççıya bağlı olan ve bu nedenle bir kripto sistemine güvenmesi gerekmeyen merkezi para birimleridir. Ayrıca büyük özlemleri olan bu para birimleri de değildir, ancak çok tanımlanmış bir amaç ile yaratılan ve bazı topluluklarda bir değişim unsuru olarak kullanılan bazı kripto paralardan söz edemeyiz. Bunlar en önemlileridir.

Linden Doları (L $)

3D evreni Second Life'da takas etmek için yaratılan platform, zamanın testine ve platformun kendisine dayanmış durumda. Şaşırtıcı bir şekilde, hala bir kullanıcı tabanına sahip ve Oculus Rift sanal gerçeklik gözlükleri aracılığıyla platforma yeni bir hayat vermeyi düşünüyorlar.

Linden, Second Life dünyasında sanal eşyaları satın almak ve satmak için bir para birimi olarak kullanılıyor.

Bir avuç Linden doları için mükemmel çikolatayı alabilir veya kendinizi bir kapı gibi boyayabilirsiniz. Heyecanlanmayın: Second Life'dan çıktığınızda, araba tekrar balkabağı olacak.

Hazineden Düşen Altın

Altın, diğer değerli metallerin ve değerli eşyaların ortasında, çoğu çevrimiçi oyunun önemli bir parçasıdır. Özellikle en ünlüsü World of Warcraft olan MMORPG'ler. Bu ürünler, bazı ticaret platformlarında oynayarak veya satın alarak elde edilebilir.

Bu oyunların çoğunun yaratıcıları bu tür uygulamaları desteklemese de kontrol etmek zordur. Bazı ülkelerde, düzinelerce işçinin sanal altın satış işlerini gerçek para karşılığında beslemek için yeterli altın elde etmek için sürekli olarak görevleri ve savaşları tekrarladığı maden çiftlikleri vardır. Fiyatlar oldukça değişkendir, ancak 1.000 altın para 1 dolardan daha ucuzdur. Altının sadece World of Warcraft için geçerli olması çok kötü.

Coin of Coins

Ve çok ilginç bir fikir olmasına rağmen, “kralların kralı” veya “şarkıların şarkısı” tarzında tamamlayıcı bir ifade değildir. Ven, değeri doların ve diğer para birimlerinin gerçek değerine ve ayrıca belirli malların fiyatına bağlı olan sanal bir para birimidir. Her para biriminin fiyatı bir tür endekstir. Ven, Hub Culture sosyal ağında oluşturuldu ve zaten finansal ürünler bile üretti. Bu sosyal ağ sadece davetle çalıştığından, elitist bir şeyin kötü olamayacağından şüpheleniyoruz.

Bitcoin devrimi, dijital para birimlerini herhangi bir para ödemeden para kazanmak için iyi bir yol haline getirir. Bu dijital para birimleri tüm dünyada finans dünyasını değiştiriyor. Şimdi para kazanmak zor bir iş değil, Bitcoin bunu çok kolay hale getiriyor.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, tüm renklerin, kokuların ve tatların sanal paraları var. Her ne kadar büyük çoğunluğun tabanı Bitcoin olsa da ve bu paraların çok azı onlar için büyük bir gelecek öngörmek için yeterli olsa da, Auroracoin ve Spaincoin veya XRP tarzında ulusal alternatif para birimleri gibi ilginç uygulamalar var. İşlemleri kolaylaştıran bir ara para birimi olmanın ötesine geçmek istemez, ancak ağa katılan nodeları ödüllendirir ve ekiplerinin araştırma projelerinde işbirliği yapma kapasitelerinin bir kısmını atar.

 Ayrıca, bu paraların hepsi Bitcoin kadar gizli bir şekilde yaratılmamıştır - bazı durumlarda, yaratıcılar Litecoin veya XRP gibi tanınmış insanlardır. Sonuç olarak, daha spesifik kullanımları olan ve kripto para birimleri ailesine dahil edilmeyen başka sanal para birimleri olduğunu gördük çünkü bunlar ihraççıya bağlı merkezi sistemlerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ