Çok fazla endüstri kripto para birimlerini ödeme şekli olarak kabul etmek için acele etmedi. İlk günlerde blockchain'in suçlulara anonimlik sağlamaktan başka bir şey yapmadığı düşüncesi yaygındı.

Kripto Para Birimlerini Kabul Eden Sektörler

Çok fazla endüstri kripto para birimlerini ödeme şekli olarak kabul etmek için acele etmedi. İlk günlerde blockchain'in suçlulara anonimlik sağlamaktan başka bir şey yapmadığı düşüncesi yaygındı. Bugün, genel olarak blockchain ve kripto para birimlerinin ne olduğunu daha iyi anlamak sayesinde durum tamamen farklı bir aşamaya geçti.

En fazla ilerleme gösteren sanayilerden bazıları şunlar:

Seyahat sektörü

Sağlık Endüstrisi

Çevrimiçi şans oyunları platfomu

Web hosting endüstrisi

Cheapair.com gibi oteller ve rezervasyon şirketleri, Bitcoin'in müşterilerine neler getirebileceğini fark etti. Endüstrinin doğası göz önüne alındığında dünyanın her yerinden geldikleri için, her zaman yerel para birimi döviz kurları hakkında endişelenmek yerine Bitcoin'den yararlanmak isteyeceklerini beklemek doğaldır.

Sağlık sektörü ilk başta kripto para birimlerini kabul etmekte yavaştı, ancak son birkaç yıl içinde ortaya çıktı. Bu özellikle tıbbi faturalarınızı Bitcoin ile karşılayabileceğiniz Güney Kore ve Polonya için geçerlidir.

Çevrimiçi şans oyunları platformu, offshore hosting endüstrisinin adaptasyonu için olmasaydı Bitcoin'i kabul etmezdi. AbeloHost gibi off-shore odaklı barındırma sağlayıcılarının hızlı yanıtı sayesinde, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladılar.

Bu şekilde, web hosting şirketleri müşterilerine ek bir güvenlik katmanı sağlamak mümkün. Ayrıca, kripto para birimleri kullanmaya karar veren web yöneticileri, müşterilerinin anonimliklerini önemsediklerini gösterdi.

 Çoğu kripto para genellikle web barındırma hizmetleri tarafından kabul edilirken, bazıları Bitcoin'i diğerlerine tercih eder. Bunlar Bitcoin VPS sağlayıcıları olarak adlandırılır ve çok çeşitli VPS hizmetleri sunar. Bitcoin hosting değerlendirmeleri, ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmeti daraltmanıza yardımcı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ