Kripto para alanındaki ticaret faaliyeti düştükçe, birçoğu USDT için satılıyor. Ancak borsaların bilançoları ile dürüst olamayacağı endişeleri var.

Kripto Para Borsalarında Derin Şüphe: USDT

Kripto para alanındaki ticaret faaliyeti düştükçe, birçoğu USDT için satılıyor. Ancak borsaların bilançoları ile dürüst olamayacağı endişeleri var.

Tether (USDT), kripto para birimi alanında tartışmalı olmaya devam ediyor. Son birkaç hafta boyunca devam eden günlük basımlara kadar, USDT'de sahip olduğu dolar sayısıyla desteklenmediğinden şüpheler var. Bununla birlikte, diğerleri şimdi ek bir endişe getiriyor - eğer borsalar gerçekte sahip olduklarını iddia ettikleri USDT tutarını tutmuyorsa?

Son yedi gün içinde yaklaşık 223 milyon dolarlık Tether (USDT) borsalara aktı. Rakam sürekli olarak artıyor ve borsalardaki USDT bakiyeleri artık tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

Bu açıkça borsalar arasında USDT'ye olan talebin arttığını gösteriyor. Bu çok doğru. Ancak, borsaların sahip olduklarını iddia ettikleri USDT'ye sahip olmadıkları ve aslında 'kesirli rezerv' gibi davranışlar sergilediklerine dair endişeler vardır.

Bu, kısa süre önce Twitter'da gündeme getirilen, dikkat çekici ve uzun süredir Bitcoin balinası olan J0E007'nin noktasıydı. “Bu yıl büyük bir kripto borsası patlaması olmadan biterse” şaşıracağını söyledi.

Geçmişte 'USDT sıkıntısı'nın meydana geldiğine dikkat edilmelidir. Örneğin Binance, Şubat ayında bir borsada margin ticaretini imkansız hale getirdi. USDT kredileri genellikle Binance marginde işlem yapmak için kullanılır.

Borsalar Varsayılan Olabilir mi?

Peki, borsalar sahip olmadıkları USDT'yi kredilendiriyorsa ne olur? Bir panik varsa, sonuçlar felaket olabilir: toplu tasfiyeler ve daha da kötüsü iflas değişimi.

Tabii ki, bu sadece spekülasyon. Bununla birlikte, eğer doğruysa, bu, borsaların mevcut fiat sisteminin üstünde bir 'kurgusal rezerv bankacılık sistemi' işlettiği anlamına gelecektir. J0E007 tarafından fark edilmeyen bir meta düzeyidir.

 Gerçeği asla bilemeyebiliriz. Ancak, küresel panik kripto para piyasalarının haftalar önce olduğu gibi tekrar çökmesine neden olursa, kesin olarak bileceğiz - borsalar gerçekte ne kadar USDT tuttuğunu saklayamayacaklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ