Binance API’si, borsanın marjin işlemler üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.

Kripto Para Borsası Binance, Borsaya Yeni Bir Özellik Getirmeye Hazırlanıyor

Kripto para borsası Binance'in (Uygulama Programlama Arayüzü) API'sinde yapılan değişiklikler, görünüşte, şirketin marjin işlemleri borsaya getirmek için çalıştığını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz hafta güncellenen API değişikliklerini fark edip internette paylaşan kişi bir Reddit kullanıcısı. Binance API yanıtının GitHub'daki şirket tarafından yayımlanan resmi belgelere göre olması gerekenden farklı olduğunu belirtti. Daha doğrusu, API şimdi iki yeni boolean değişkenini içeriyor. Bu da değerlerinin yalnızca doğru veya yanlış olabileceği anlamına geliyor.

Eklenen değişkenlerden birinin ismi “isSpotTradingAllowed”, ikincisinin ismi ise “isMarginTradingAllowed” dır. Kendinden açıklamalı değişken isimleri görünüşte Binance'in marj alım satım kabiliyetinin ortasında olduğunu göstermektedir.

Basın zamanında, API tarafından döndürülen veriler de isSpotTradingAllowed öğesinin etkin olarak ayarlandığını ve isMarginTradingAllowed öğesinin 482 işlem çiftinin hepsinde devre dışı olarak ayarlandığını gösteriyor.

Binance, ilk olarak, beyaz kağıdının marj işleminin spot işlemden sonra ve borsada işlemlerden önce uygulanacağına dair söz verdi. Bir Reddit kullanıcısının gönderiye yaptığı bir yorumda işaret ettiği gibi, "Şimdi yeni olan şey API'deki gerçek değişimdir."

Diğer kripto para borsaları zaten marj ticareti sunmaktadır.

Şubat ayında, Malta merkezli büyük kripto para borsası OKEx, 100 kata kadar kaldıraçla platformuna dört yeni marj ticareti çifti ekledi. Ve geçen yılın Aralık ayında, Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex, USD'ye karşı stablecoin Tether (USDT) için marj ticareti başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ