Kripto para borsası Binance, Avustralya'da, kullanıcıların mağazalarından nakit para ile bitcoin satın almalarını sağlayan yeni bir platform tanıttı.

Kripto Para Borsası Binance Nakit Para İle Kripto Para Alımına İzin Veriyor

Kripto para borsası Binance, Avustralya'da, kullanıcıların mağazalarından nakit para ile bitcoin satın almalarını sağlayan yeni bir platform tanıttı.

Salı günü çıkan habere göre, Binance, Binance Lite Australia adı verilen yeni ağ geçidinin, ülke genelinde 1.300'den fazla desteklenmiş gazete bayi ağı aracılığıyla erişilebilen nakit paraya çevrilen aracılık hizmeti olduğunu söyledi.

Platform şu anda sadece Avustralya doları (AUD) kullanarak yalnızca bitcoin satın alma seçeneği sunuyor, ancak değişim gelecekte daha fazla kripto para birimini ve geleneksel para birimi seçeneklerini desteklemeyi planladığını söyledi.

Yapılan duyuruya göre kullanıcılar bir hesap doğrulama işlemi gerçekleştirdikten sonra, ey yakın gazete bayisine giderek nakit para ile dakikalar içerisinde Bitcoin satın alabilecek.

Binance Lite Australia, hizmet aracılığıyla satın alınan Bitcoin için yüzde 5 işlem ücreti almaktadır.

Binance CFO Wei Zhou, yeni platformun “Bitcoin satın almak için daha kolay yollar sağlayarak” kripto para alımını daha da genişlettiğini söyledi. "Değişimin gelecekte dünya çapında daha fazla "nakit-kripto para" geçitleri sunacağını ekledi.

Binance, global olarak faaliyetlerini hızla büyütmektedir. Ocak ayında, İngilizlerin kendi kendini yönettiği bir bağımlılık olan Jersey adasında, İngiliz Sterlini ve Euro karşısında Bitcoin ve Ethereum ticareti yapmalarına olanak tanıyan "nakit-kripto para" alışverişine başladı. 

Son zamanlarda, Binance ve resmi cüzdanı olan Trust Wallet, İsrail merkezli ödeme işlemcisi Simplex ile ortaklık kurarak kullanıcıların kredi kartlarıyla kripto para kazanmalarına imkan tanımak için harekete geçti.

Fransa merkezli kripto başlangıcı Keplerk benzer şekilde yerel tütün perakendecileriyle kasım aylarındaki mağazalarında Bitcoin satmak için ortaklık kurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ