Kripto Para Borsası BitBay, mahremiyet coini Monero'nun alım satımını desteklemeyi bıraktığını açıkladı. Kripto Para, 19 Şubat 2020'de platformdan çıkarılacak.

Kripto Para Borsası BitBay Popüler Altcoini Delist Ediyor

Kripto Para Borsası BitBay, mahremiyet coini Monero'nun alım satımını desteklemeyi bıraktığını açıkladı. Kripto Para, 19 Şubat 2020'de platformdan delist edilecek.

BitBay Pazartesi günü, Monero için pazar ticaret desteğinin sona ermesinin 19 Şubat 2020'de gerçekleşeceğini duyurdu. Avrupa merkezli kripto para borsası, 29 Kasım 2019'dan itibaren XMR'de mevduat kabul etmeye son verecek. XMR'nin alım satım işlemleri 29 Kasım - 5 Aralık arasında engellenecek. Monero’yu geri çekmek için son tarih 20 Mayıs 2020.

Monero Kara Para Aklama Olasılığını Engellemek İçin Delist Ediliyor

Çeşitli borsalar Monero, Zcash ve Dash gibi gizlilik merkezli kripto paraları sundu. BitBay, duyurusunda Monero'nun seçmeli projelerden seçmeli olarak yararlanabileceğini yazdı. Borsalar, bu gizlilik odaklı kripto paralarını düzenleyicilerle uyumlu olması için delist ediyor. Borsa ayrıca, kara para aklama olasılığını engelleme ve dış ağlardan sızma olasılığını önlemek için bu kararı verdiklerini belirtti.

Kripto Para Borsaları Mahremiyet Koinlerini Delist Etmeye Devam Ediyor

Upbit, OKex ve diğer birkaç borsa, bu yıl mahremiyet koinlerini platformlarından delist etmişlerdi. Borsalar bu koinleri FATF'in kripto borsaları için talimatlarını yayınladıktan sonra delist etmeye başladı. Bununla birlikte, birçok gizlilik odaklı para geliştiricisi, bu kripto paraların FATF yönergelerine tam olarak uyabileceğini iddia etmişti.

Dash geliştiricisi Omar Hamwi, daha önce bir blog yazısında, Dash ağının, Bitcoin ağıyla aynı işlem kural kümesiyle bitcoin kodundan bir fork gibi çalıştığını yazmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ