Çok para birimli ve spot / vadeli döviz borsası BTSE, bir Bitcoin (BTC) yan zincirine dayanan ilk yerli borsa token satışına ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Kripto Para Borsası BTSE, Gözünü Bir Token Satışına Dikti – Hedef 50 Milyon Dolar

Borsa 50 milyon dolar kazanmaya çalışıyo. Finance Magnates 10 Aralık'taki haberinde minimum yatırım tutarının 150.000 dolar olarak belirlendiğini ifade ediyor.

BTSE’nin teklifini bir Bitcoin yan sepetinde barındırması, onu büyük ölçüde Ethereum ağı veya şirket içi blok zinciri kullanan diğer borsa tokenlarından ayırıyor.

Spesifik olarak, BTSE, işaretini Liquid Network’de yayınlayacak: Bitcoin blok zincirinde, kripto borsaları, piyasa yapıcılar, brokerler ve diğer finans kurumları için bir yerleşim ve ödeme ağı olarak işlev gören federasyonlu bir sepet yer alacak.

BTSE’nin satış platformu, borsada 2020 yılının Mart ayında token satışını başlatacak ve her biri 1 dolar fiyatla token satacak, katmanlı indirimler ve kazanma seçenekleriyle ortaya çıkacak.

BTSE, OTC ve Madencilik Pazarlarına Doğru Genişleme Hedefinde

Borsa, platform ve likidite derinliğini geliştirmek, borç vermeyi, tezgah üstü (OTC) ve madencilik pazarlarını genişletmek ve toplam gelirini artırmak için kullanıcı büyümesini hızlandırmak üzere toplanan fonları kullanacağını ifade ediyor.

Şu anda, BTSE’nin gelir modeli, platform ve banka kartı ücretlerine, OTC marjlarına, borç verme ve madenciliğe bağlı.

Gizlilik özellikleri

Blockchain altyapı firması Blockstream tarafından geliştirilen Liquid Network, güvenilir bir üçüncü tarafa veya merkezi bir borsa altyapısına ihtiyaç duymadan bir tokenın diğerine değiştirilmesine olanak sağlayan Gizli İşlemler ve aynı zamanda atomik swap gibi gizlilik özelliklerini destekliyor.

Bu sonbaharda daha önce bildirildiği üzere BTSE, Monero (XMR) vadeli işlem alım satım işlemlerine başlayarak, gizlilik odaklı altcoin üzerinde vadeli işlem sözleşmeleri sunan ilk ve tek borsalardan biri haline geldi.

Borsa, Dubai Hükümeti Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından lisanslanmış durumda ve web sitesine göre, Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası'nın düzenleyici denetimi altında faaliyet göstermekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ