Bitcoin Manipulation Abatement LLC tarafından kripto para borsası FTX’e karşı açılan dava ABD mahkemesi tarafından reddedildi. Borsa, piyasa manipülasyonu, dolandırıcılık ve ABD'de lisanssız menkul kıymetlerin satışı ile suçlanmıştı.

Kripto Para Borsası  FTX  Aleyhine Açılan 150 Milyon Dolarlık Dava Reddedildi

ABD mahkemesi, kripto para borsası FTX aleyhindeki 150 milyon dolarlık davayı reddetti. Bitcoin Manipulation Abatement LLC, piyasa manipülasyonuna ve ABD'de lisanssız menkul kıymetlerin satışına uygun olmadığı için FTX'ten 150 milyon dolar talep etmişti.

Davacılar Kanıt Üretemedi

BMA tarafından açılan dava, FTX’in Binance’de Eylül ayı ortasında başlatılan Bitcoin vadeli işlemlerini değiştirmek için hesapları kullandığını iddia etti. FTX'in, tasfiye kademeleri oluşturmak amacıyla momentum ateşleme algıları kullanarak BTC fiyatlarını manipüle etmek için pozisyonunu kullandığı iddia edildi.

FTX Fon Toplama Turunda 8 Milyon Dolar Topladı

Daha önce, Binance CEO'su bu davayı “çok uzaklara getirilmiş” olarak adlandırmıştı. Şikayet FTX görevlisinin OTC masası ile iş göndererek lisanssız para harcadığını iddia etti ve aynı zamanda Binance'a bir saldırı girişiminde bulundu. Borsa ana şirketi Alameda, davayı “sıkıntı” olarak nitelendirdi. Ağustos ayının başlarında, şirket, Proof-of-capital ve Consensus Lab dahil, iyi bilinen kripto girişim sermayelerinden 8 milyon dolarlık bir fon topladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ