Bazı zamanlar kripto para borsası mağdurları ile ilgili olarak haberler duyuyoruz.

Bazı zamanlar kripto para borsası mağdurları ile ilgili olarak haberler duyuyoruz. Verilen haberlerin şekli genelde kripto para mağdurları şeklinde oluyor. Ancak mağdur edenin kripto paralar olmadığını özellikle vurgulamamız gerekiyor.

Son gelişme Smart Trade Coin isimli kripto para borsası ve ilgili firma ile bağlantıları bulunan 25 kişi hakkında yapılan suç duyurusuyla ilgili. Buna göre yaklaşık 50 bin kişinin saadet zinciri şeklindeki dolandırıcılık yöntemiyle mağdur edildiği ifade ediliyor.

Kripto para borsası mağdurlarının avukatı Yağız Kaya yaptığı açıklamada bugüne kadar farklı illerde 30 suç duyurusunda bulunulduğunu vurguladı. Kaya ayrıca bu sisteme evini, arabasını ve arsasını satarak dahil olanların olduğunu belirterek şirkete yatırım yapanların mağduriyetlerini adına şüpheliler hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını ifade etti.

Smart Trade Coin isimli şirketin Marshall Adaları’nda bir posta kutusu olarak kayıtlı olduğu ifade ediliyor. Ancak 50’den fazla şüphelisi ile birlikte yoğun bir şekilde faaliyetlerini Türkiye’de gerçekleştiriyor.

Saadet zinciri şeklinde düzenlenen bu dolandırıcılık sistemiyle mağdur kişilerin cüzdan hareketliliği incelendiğinde mağduriyetin boyutunun 2 milyar doları aştığı ifade ediliyor.

Kripto para yatırımcılarına özellikle yüksek kâr vaat eden şirketlere karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ