Güney Kore merkezli finans teknolojisi firması Dunamu'nun bir finansal hizmetler iştiraki olan DXM, kurumsal bir kripto varlık saklama hizmetini başlatmak için kripto siber güvenlik şirketi Ledger ile ortaklık kuruyor.

Kripto Para Borsası UPbit Çaldırdığı Fonlar Sonrası Yeni Bir Anlaşmaya Gidiyor

Güney Kore merkezli finans teknolojisi firması Dunamu'nun bir finansal hizmetler iştiraki olan DXM, kurumsal bir kripto varlık saklama hizmetini başlatmak için kripto siber güvenlik şirketi Ledger ile ortaklık kuruyor.

Kurulan Ortaklık ve Yeni Saklama Hizmeti

Kripto para dünyasına dair haberlerin paylaşıldığı site olan The Block 4 Aralık'ta DXM’nin, Upbit Safe adı altında saklama hizmeti başlatmayı planladığını ve Ledger’ın saklama kolu olan Ledger Vault’un bu girişime teknolojik olarak destek vereceğini açıkladı. Upbit borsasının, Ledger’in donanım güvenliği teknolojisini kullanarak, ticaretini kurumsal müşterileri için daha verimli ve güvenli hale getireceği vurgulanıyor.

Ledger’in Asya-Pasifik bölgesi Başkanı Glenn Woo, Ledger Vault’un kurumların saklama ihtiyacına daha iyi uyacak şekilde özelleştirmelerine olanak tanıyan çözümler sunduğunu açıkladı.

DXM Baş Strateji Sorumlusu Eric Yoo, şirketin önce UpBit’in müşterilerini hedeflemeyi planladığını söyledi. Yoo, yeni girişimin bakış açısını ise şöyle açıklıyor:

“Kore'deki en büyük borsaya bağlı bir kuruluşuz ve saklama hizmetimize getirebileceğimiz çok sayıda varlığa sahip olduğumuz göz önüne alındığında emsallerimize göre avantaj sağlıyoruz. [...] Upbit markası, Ledger Vault’un güvenlik teknolojisi ve DXM’nin kendi teknolojisinin birleşimi, DXM’ye Kore pazarında üstünlük sağlayacak.”

Düzenleme Eksikliği Kripto Sektörünün Büyümesini Engelliyor

Yine de Yoo, Güney Kore'deki kripto alanına kurumsal katılımın belirsiz bir düzenlemeyle büyük ölçüde engellendiğini itiraf ediyor. Yine de, yerel kripto endüstrisine yeni paralar getirerek, netliğin önümüzdeki yıl en kısa sürede iyileşmesi gerektiğine inanıyor:

“Kore'deki en büyük risk belirsizlik ve düzenleme eksikliği. Dışarısı oldukça vahşi bir batı. Düzenlemeler daha da netleştiğinde, kurumsal para ile ilgilenmemiz ve belirsizliklerden risk almamak bizim için daha kolay olacak. ”

Woo ayrıca Ledger Vault'un hala alanda yeni bir hizmet olduğunu ve hala piyasaya girmeye çalıştığını açıkladı. DXM, şirketinin yardımıyla, firmasının faaliyetlerini ölçeklendirmesine yardımcı olabileceğini umuyor ve şöyle diyor:

“DMX çok güvende olma ününe sahip… Kore’de yaptıkları kayıtlarla, ölçeklememize kesinlikle yardımcı olabilirler.”

Kurumların kripto varlıklarını güvence altına almayı amaçlayan saklama hizmetlerinin sayısı, kurumun yatırımcıları için alanı daha uygun hale getirdiğinden düzenli olarak artmakta. Son örneklerden biri, kurumsal Bitcoin (BTC) ticaret platformu Bakkt tarafından Kasım ayının ilk yarısında düzenleyici onay aldıktan sonra tüm müşteri tabanı için başlatılan saklama özelliği.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ