Bir güvenlik araştırmacısı, kullanıcıların kripto paralarını çalmaya çalışan 22 Google Chrome web tarayıcı uzantısı daha keşfetti.

Kripto Para Çalan 22 Google Chrome Uzantısı Keşfedildi

Bir güvenlik araştırmacısı, kullanıcıların kripto paralarını çalmaya çalışan 22 Google Chrome web tarayıcı uzantısı daha keşfetti.

Siber güvenlik haberleri Naked Security, 8 Mayıs'ta kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış bir güvenlik araştırmacısı olan Harry Denley'in 22 kötü amaçlı Google Chrome uzantısı daha keşfettiğini bildirdi.

Keşfettiği uzantılar Ledger, KeepKey, MetaMask ve Jaxx gibi tanınmış kripto firmalarını taklit etti. Amaçları, kullanıcıları cüzdanlarına erişmek için gereken kimlik bilgilerini vermeleri için kandırmaktır.

Kimlik avı uzantılarının çoğu, yazının yazıldığı sırada kaldırılmış durumda. Rapora göre, çoğu Denley raporlarını 24 saat içinde kapattı.

Google Chrome uzantıları genellikle kimlik avı için kullanılır

Google Chrome’un uzantı mağazasının, kripto para birimlerini çalmak isteyen siber suçlular için önemli bir odak alanı olduğu görülmektedir. Nisan ayının sonunda Google yöneticileri, dolandırıcıların kötü amaçlı kod yaymasını zorlaştırmak için Chrome uzantılarının yayınlanmasına ilişkin kuralları değiştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ