Yıllar içinde kripto para cüzdanlarının sayısı artıyor; Blockchain.com'dan en son veriler katlanarak arttı ve Ocak 2020'nin son haftasında, kripto para cüzdanı kullanıcılarının sayısı 45 milyonun üzerine çıktı.

Kripto Para Cüzdanlarının Sayısının Artması Bu Gelişmeye mi İşaret?

Yıllar içinde kripto para cüzdanlarının sayısı artıyor; Blockchain.com'dan en son veriler katlanarak arttı ve Ocak 2020'nin son haftasında, kripto para cüzdanı kullanıcılarının sayısı 45 milyonun üzerine çıktı.

2019'un ikinci çeyreğinde rakamların 40 milyonun üzerine çıktığı ve o zamandan beri eğilimin olumlu olduğu keskin bir artış kaydedildi. Son birkaç yıldır, saklama platformları kullanıcı tabanı açısından önemli bir büyüme kaydetti.

Sayılar artan pazar güveni nedeniyle artmaya devam ettikçe, eski saklama hizmeti olan ile olmayan arasında tartışmalar devam etmekte

Untold Stories podcast'in son sayısında, Marco Santori Başkanı ve Blockchain.com Baş Hukuk Görevlisi, saklama hizmeti olmayan çözümlere duyulan gereksinime vurgu yaptı. Artıları ve eksileri olsa da, saklama hizmeti olmayan çözümler yoksa, o zaman “farklı teknolojiyi kullanarak Wall Street'i yeniden inşa etmeye” benzer olduğuna inanıyor ve şöye diyor:

“Örneğin, ekosisteme kritik likidite sağlamak için her zaman saklama çözümlerine ve borsalarına ihtiyaç duyulacak. Günün sonunda, kendi saklama hizmeti altına alma seçeneğiniz yoksa, neden bunu yaptığımızı gerçekten anlamak zor. Aksi takdirde, farklı bir arka uç teknolojisi kullanarak Wall Street'i yeniden inşa ediyoruz ve bu heyecan verici değil. Eğer kendi saklama hakkınız yoksa, neden ilk etapta burada olduğumuzu gerçekten bilmiyorum.”

Sakalam hizmeti olmayan cüzdanın en önemli profesyonellerinden biri, çevrimiçi saldırılara karşı bağışık olmalarıdır. Bir borsada oturan kullanıcıların fonları onu saldırılara karşı savunmasız hale getirir. Saklama hizmeti alınmayan cüzdan platformları Ambo ve MyCrypto tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışmada, kripto para birimi sahiplerinin % 66,5'inin eşzamanlı olmayan bir çözüm kullandıkları bulundu.

Saklama dışı çözümler yol almaya başlarken, saklama hizmetleri de oyunlarını hızlandırdı. Son zamanlarda, kripto borsası Bittrex, soğuk cüzdan sisteminde tutulan kripto varlıklarını korumak için 300 milyon dolarlık bir sigorta teminatı aldı.

 Ayrıca, Gemini daha önce soğuk cüzdan için 200 milyon dolarlık bir sigorta şirketi kurmuştu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ