Kimi zaman kripto para dolandırıcılığına dair haberlere rastlarız.

Kimi zaman kripto para dolandırıcılığına dair haberlere rastlarız. Zaman zaman da rakamlar zikrediliyor. Aşağıda belirteceğimiz rakamlar devasa boyutlarda. Adeta dudak uçuklatıyor. Bu kadarı da olmaz belki diyoruz ama maalesef rakamlar gerçek.

Küresel piyasalarda meydana gelen dalgalanmalar bilindiği üzere bir çok yatırımcıyı bir arayış içine itti. Bu arayış içerisinde ise Bitcoin ve kripto paralar yatırımcıların yöneldiği alternatif araçlar oldu.

Tabi burada her 10 kişiden 1’inin kripto para birimlerine yatırım yaptığını ortaya koyan anketler de mevcut. Zaman zaman ise kripto para piyasasına dair çeşitli raporlar yayımlanıyor. Son olarak bir rapor Blokzincir analitik firması Chainalysis tarafından yayımlandı.

Rapora göre 2021 yılında kripto paralarda toplam işlem hacmi 2020’ye göre yüzde 567 artarak 15.8 trilyon dolara ulaştı. Ulaşılan işlem hacmi gerçekten de kripto para piyasasındaki büyümeyi gözler önüne seriyor.Diğer taraftan 2022 Kripto Para Suç Raporu’na göre 2021 yılında kripto para dolandırıcılığı sebebiyle kayıpların devasa boyutlarda olduğu görülüyor.

2021 yılında yaşanan kayıplar bir önceki yıla göre iki kat artarak 14 milyar dolara ulaşmış durumda. Bu rakamın aynı zamanda bir rekor olduğunu da vurgulayalım.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ