Kripto para dünyasında milyar dolarları bulan dolandırıcılık faaliyetleri ile karşılaştık.

Kripto para dünyasında milyar dolarları bulan dolandırıcılık faaliyetleri ile karşılaştık. Geldiğimiz noktada yapılan hatalardan kimi dersler çıkardık. Peki bu noktada nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Sizler için derledik.

Öncelikle bir kripto paranın ana akım medya kuruluşları tarafından haberlerinin yapılması güvenilir olduğu anlamına gelmez. Her dolandırıcının yaptığı gibi kripto para dolandırıcıları da bir projeden diğerine geçmeye meyillidir. Eğer bir şirket yeni bir girişime geçiş yapıyorsa hızla çökmekte olan bir saadet zincirine taze para çekmeye çalışmadığından emin olmanız gerekiyor.

Diğer taraftan eğer biri size yatırımınızı yüzde 500 artırmayı vaat ediyorsa yalan söylediğini unutmayın. Ayrıca Bitcoin için uzun vadeli yatırım iyi  bir strateji olabilir ancak altcoin’ler konusunda dikkat dikkat etmekte fayda var.

Bitcoin dünyasının dolandırıcılarla dolu olduğu her zaman hatırlanması gereken bir durum. İnternet de dolandırıcılarla dolu. Sahte oltalama e-postalara alışmamız  zaman aldığı gibi kripto para dünyasındaki dolandırıcılıklara da alışmamız zaman alıyor

Paranın olduğu yerde dolandırıcılıklar eksik olmuyor. Bitcoin’in para olduğunu unutmayın. Bu nedenle dolandırıcıların ilgisini çekiyor. Bütün bu söylediklerimiz şu anlama geliyor: Dikkatli Olun.

Araştırmanızı yapmanız gerekiyor. Kaybetmeyi göze aldığınız miktar ile yatırım yapın. Kripto para dünyasında böylece fazla üzülmemiş olursunuz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ